Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt fog meglátsza...

Mennyi idő alatt fog meglátszani a kondizás?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,egy héten 3-szor járok el kondiba,de akkor szívem-lelkem beleadom,tisztességesen leviszem az edzéstervet.Lábra,vállra,hátra,karra,hasra egyaránt edzek.Nem eszek semmi édességet,tésztát,péksütit stb. csak barna kenyeret,rizst,húst és a leveseket is természetesen tészta nélkül fogyasztom,habart leveseket kerülöm,édeset max. csokis müzlit(nem reggelizőpelyhez,rendes müzlit) eszek,abból is keveset.Ha normálisan betartom az étrendet,és ahogy eddig mindent beleadva megyek edzeni,mennyi idő alatt fog meglátszani az eredménye?

2013. szept. 29. 18:02
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Hova sietsz? Pár hétén belül , látható eredményt fogsz elérni.
2013. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Akár pár hónap alatt is látszik, de komolyabb eredményhez több idő kell, akár évek kérdése egy szuper jó forma. Persze ez is nagyrészt genetika, van aki nagy előnyökkel indul.

De mi a cél? Mert ha izomnövelés, akkor tömegnövelő étrend kell és abba pedig belefér a tészta is. Lényeg, hogy meglegyen a napi fehérje (2g x ttkg) ch (lányoknak 3-4g x ttkg) és zsír (1g x ttkg).

Ha pedig zsírt szeretnél leadni, akkor szálkásító diéta kell.

Szóval nem mindegy a cél, mert ehhez kell az étrendet igazítani.

2013. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon türelmetlen típus vagyok,félek,hogy ha esetleg túl sokat eszek visszahízom vagy ilyesmi.Nagyon édesszájú vagyok és sóvárgom valami édes után na de persze acélból vagyok tartom magam nem eszek semmi olyat,csak nehéz,és azért lenne jó egy kis eredmény hogy sikerélményem legyen és le tudjak jobban tenni az édességről.
2013. szept. 29. 18:09
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazából fogyni szeretnék,izmosodni legfőképp azt szeretném hogy ne érjen össze a combom.Adtak étkezési tanácsokat,idaz ott nincs konkrétan leírva hogy miből mennyit egyek,csak variációk vannak felsorolva.
2013. szept. 29. 18:10
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Szóval ha vagy pl 60kg (csak példa, nem megsértődni! D), akkor neked kell 120g fehérje és a szénhidrátot is kezdheted kb ennyiről. Ha nem jön a heti kb 0,5 kg fogyás, akkor csökkented a ch-t.

Egyszerre nehezen megy a zsírleadás és az izmosodás, igazából kezdőknél egy rövid ideig előfordul, de nem túl hatékony, mert különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Sokféle variáció van, ezt egyénre kellene szabni.

Én pl reggel eszek zabpelyhet proteinnel, majd egész nap 2,5-3 óránként csirkemell-kis rizs-zöldség. Edzés után protein shake. Majd erre kb 40-50 percre megint szilárd kaja és este lefekvés előtt kb 1 órával sovány túró.

A mennyiségeket írtam, hogy testsúlyfüggő, ki kell számolni.

2013. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha fogyni akarsz, akkor mi az istenért gyúrsz lábra, vállra, hátra stb? Akkor neked az kell, hogy ne egyél szénhidrátot (például csokis müzlit) és heti 3-4x járj el 30-40 percet kocogni, vagy 1 órát tempósan sétálni, de úgy, hogy azért lihegj tőle. Ha súlyokat emelgetsz, attól soha nem fogsz fogyni.
2013. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó baromságot irt ne vedd komolyan
2013. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ó,te drága jó búzakenyér!Egy olyan müzliben amit én eszek még 100kcal sincs!Mint mondtam nem nespujik golyócska meg isten tudja mit tömök magamba,ez az egy szénhidrát forráson van és ezt se minden nap eszek.Egyébkén jártam már futni,nem az én világom sajnos.És mindig visszahíztam,egy kondi azért tartósabb eredményt vált ki.Nem árt nekem ha nem csak a lábamból adok le,de a többit is szálkásítom.(nem vagyok kövér,de nagyseggű karcsú derekú lány vagyok amin szeretnék változtatni)

De azért köszönöm,jó a válaszod,csak nekem nem jött be.

Monteznek pedig köszönöm!

2013. szept. 29. 18:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A 63%-os egy igazi idióta, hozzá nem értő.

Pont hogy kell a súlyzós edzés is zsírleadáskor is, mivel így akadályozod meg az izomvesztést. Ne szóljon már bele, aki nem ért hozzá, köszi.

2013. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Legutolsónak <3 !
2013. szept. 29. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!