Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sok alvás, mozgás, megfelelő...

Sok alvás, mozgás, megfelelő táplálkozás elérhetővé teszi számomra a növekedést?

Figyelt kérdés

18/F

már lenőttem mindenkit a családban, de még azért észreveszem hogy növök csak nem olyan gyorsan.



2013. okt. 2. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Te magasságban akarsz most nőni?
2013. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen magasságban, mert magas szeretnék lenni, tehát amiket fent leírtam azok lehetővé teszik-e?
2013. okt. 2. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez genetika. Tehetsz amit akarsz, nem leszel magasabb.
2013. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze ha rendesen eszel, alszol, egészséges életmódot élsz, akkor nagyobb rá az esély, hogy elérd azt, amire genetikailag vagy kódolva, de hogy ezt fentebb told, arra nincs mód.
2013. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A genetikába a plafon van kódolva.

Egy-két száz éve is az emberek tíz-húsz centivel is alacsonyabbak voltak mint ma, mert egy súlyos gyerekkori betegség, a nem kielégítő táplálkozás, a megterhelő gyerekkorban végzett munka és a többi révén nem tudták elérni a genetikai plafonjukat.

Aludj sokat, mozogj és táplálkozz egészségesen, de ne várd, de ezzel is csak azt segítheted elő, hogy minél inkább megközelítsd az a magasságot, amit a génjeid meghatároznak.

2013. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs feltétlenül a plafonba kódolva.

Valaki élhet akármilyen kielégítő, egészséges életmódot, akkor is alacsony maradna.

2013. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértesz.

Számára van genetikailag meghatározva, hogy neki mi a "plafon".

Ez mindenkinél más.

2013. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valakinél csak 170 centi a plafon :) Hiába enne, aludna, adna meg mindent a szervezetének.


De értelek amúgy, kb. ugyanazt mondtuk el, csak másképp.


Tehát van mindenből egy potenciálunk, amit a megfelelő igények kielégítésével elérhetünk, de annál, amire kódolva vagyunk, nem tudunk fentebb menni (legalábbis nem hétköznapi módszerekkel).

2013. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, ez így van.
2013. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!