Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mellről nyomás ugyanúgy jó...

Mellről nyomás ugyanúgy jó vállra mint a nyak mögötti nyomás?

Figyelt kérdés
Van a teremben ahova járok pár testépítő, és ők aszt mondják hogy a mellről nyomás nem dolgoztatja meg annyira a deltaizom elülső részét mint a nyak mögötti nyomás. Igaz ez ?
2013. okt. 5. 08:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
cseréltünk, de akkor mikor írtam ég nem láttam a képet, szóval nézd meg az időpontot, én előbb írtam ide, mint hogy dumáltunk privátban.
2013. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ok rendben:)

már látom én is.

2013. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia.


A nyak mögül nyomás annyival mondható jobb gyakorlatnak, hogy a feszített testvonal miatt szinte lehetetlen egy belelökős, bele pumpálós csaló mozzanatot belevinni.

Az esetek többségében nagyobb súly használható nyak mögött, és a vállaid vonala is egyenesebbek, így nagyobb fókuszt kap a "tényleges" váll edzés.


Ellenben nagyon gyorsan és tartósan szétnyírhatja a vállaidat, pontosan a feszített vonal, a nagy súly, és a kifelé rotáló ív miatt.


Néha be lehet iktatni, ezzel úgymond meglepni a váll izmaidat, de a mellről nyomást javaslom személy szerint, mint az előttem szólok szinte mindegyike.

2013. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz. De magad is utánajárhatnál, ha teremvélemény helyett olvasnál némi anatómiát.

Nézd a szabályos oldalemelésnél, hogy mozog a váll, és megfigyelheted a hasonlóságot a nyakból nyomásnál.

Nyakból nyomás alatt nem "fülhöz leengedés"-t értünk, hanem a trapézizmokról való indítást, elősegítendő, hogy a váll meghosszabbítását képező felkar - egyezően az oldalemeléssel - ne a vízszintesből induljon, hanem jóval ezalatt.


A másik kérdés a nyakból nyomás maga: ez aligha "cseszi szét" a vállat. Az egyoldalúan fekpad-centrikus, beszűkült mozgástartománnyal bíró izomzatnak a fej mögül nyomás, már hátrafeszítés, pedig nem kéne, hogy az legyen. A sokévi átlag viszont szeret egyből hanyatt feküdni edzés gyanánt, ez pedig problémát okoz általában.

2013. okt. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!