Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az igaz, hogy a bevitt kalória...

Az igaz, hogy a bevitt kalória dönti el, hogy fogyunk e vagy hízunk? Testépítés-étrend-testzsír%-kalória? Többi lent.

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve rendszeresen edzek. A kajám viszonylag átlagos. De azért szinte minden 2. nap eszem húst, tojást, túrót, halat elég sokat, de van azért benne silány étel is.

182 cm vagyok, és 83 kg. A testzsír%-om kb. 20%. Szeretnék egy olyan 15% formát. Csökkenteni akarom a kalória bevitelt. Azaz kevesebbet ennék. Mi várható? Zsírvesztés, vagy izom is? Próbálom megemelni a fehérjét, és minőségi ch-t enni. A silány ételekből pedig fél adagot ennék. Vélemény?


2013. okt. 9. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
gy nehéz lesz, ha van olyan nap, hogy szinte nem is fogyasztasz fehérjetartalmú ételt, akkor számíts kemény izomvesztésre is!
2013. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szálkásító diéta kell, magas fehérjebevitellel, hogy ne veszíts izmot. Nem elég a kalóriát csökkenteni.
2013. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most sincs izomvesztésem, hogy kb. 2 naponta eszem húst. Sőt azért elég jó formát összehoztam. Akkor hogy van ez? Szálkásodni szeretnék.
2013. okt. 9. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Én protein tápkieg-et javasolnék. Egyébként pont a napokban jelent meg erről egy cikk.


Montez, mi a véleményed róla? [link]

2013. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 20%-os testzsír az nem mondható jó formának kérdező, ne haragudj, de ezt le kellett írnom.


Majd elolvasom a cikket.:)

2013. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tömegelsz, nem diétázol. Ha kalória mínuszban van a szervezet, jó esetben zsírt bont főleg, de naturálként ha megvan a 3 gramm/ttkg fehérje, akkor is buksz izmot. Viszont ha nincs, főleg ha ilyen kevés megy, esélyes hogy sokkal többet.
2013. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem jó forma. A jó formát arra értettem, hogy izmosodtam elég sokat. Csak ugye magas a tesztzsír%, ami a silány étel miatt van. Azért gondoltam, hogy emelek a fehérjén, a silányt pedig a felére csökkentem.
2013. okt. 9. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem, csak én még magamra sem mondom, hogy jó forma, pedig benne van 28 évi melóm. :)


Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!