Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem megfelelően edzettem,...

Ha nem megfelelően edzettem, amikor először elkezdtem, akkor nagyon elrontottam ott a kezdeti fejlődésemet?

Figyelt kérdés

Sajnos amikor elkezdtünk a legelején terembe járni még a haverokkal, mondhatni nem is volt megfelelő edzéstervünk, csak csináltuk amit gondoltunk. Nem volt edzés utáni ch visszatöltés, fehérjeturmix, semmi, csak ettük az otthoni kaját és edzettünk, ennyi. Full sötétek voltunk a dologhoz, fogalmunk sem volt, hogy itt számolgatni kéne a kaják mennyiségét, nézni az összetevőit semmi sem létezett, csak mentünk mert király érzés volt, még így kreténen is.

Azóta már sok idő eltelt és szerencsére mára már sokat informálódtam a témában, így tisztában vagyok mindennel, mit és hogyan kellett volna akkor kezdetben csinálni, gondolok itt az étrendre és a megfelelő edzéstervre és a többi alap dologra egyaránt. Lassan már 4 éve edzek, 3 éve a normális keretek között, úgy ahogy azt valóban kell, minden formában. Ma gondolkodtam el ezen, hogy mennyit árthat ezzel valaki magának, ha úgy csinál kezdetben valamit, amihez nem ért. Én 1 évet bohóckodtam így, mire helyes útra tértem. Elvileg a kezdeti fázisban/első évben lehet a legtöbbet fejlődni, ekkor a legnagyobb mértékű a növekedés, majd fokozatosan egyre nehezebben csak. Tehát, aki kezdetben rosszul állt a dolgokhoz, mint ahogy én is és nem adta meg azokat a feltételeket magának, amik szükségesek lettek volna a normális fejlődéshez, az mennyit veszített ott ezzel a további fejlődése rovására? Tehát a 2. évemben, amikor már normálisan csináltam a dolgokat, akkor mondhatni kevesebbet tudtam már csak fejlődni, mint azt tehettem volna már az első évben?


2013. okt. 9. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A maximuma a testünknek 4-5 év na most ha rosszul csinálsz egy évet akkor 5-6 év azaz valoszinű nálad a maximum 5-6 lessz mert az 1 egy évet rosszu csináltad.

Egyszoval nem cse..sztél el semmit azon kivül hogy egy évet szinte feleslegesen gyurtál.

2013. okt. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
RRemélem érted:)
2013. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, nem cseszted el, csak kitolódik a maximum formához szükséges időd.
2013. okt. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!