Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak hátedzést csinálok...

Ha csak hátedzést csinálok akkor is kell a 0,5/tskg fehérje és az 1/tskg szénhidrát? Vagy elég kevesebb?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Igazából az egész edzés utáni turmox fölösleges. Csak az egész napi étrend számít. Ez az anabolikus ablak dolog csak marketingfogás. Nem tesz semmi különbséget ha te edzés után 30 percen belül megiszol egy turmixot mint hogy naponta bevinnél ennyivel több fehérjét és ch-t máshogy.
2013. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dogmatix91 ***** válasza:
A hátad a 2. legnagyobb izomcsoport, még szép, hogy kell, de ha csak kart edzel akkor is. Én egyébként egyszerre max 30g fehérje bevitelének látom értelmét (ez nem a por tömegére, hanem konkrétan a fehérje tömegére értendő).
2013. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Azért ezzel lehetne vitatkozni, biztos vagyok benne én is, hogy azért fel van fújva a dolog, de az edzés utáni turmixnak pont az a lényege, hogy gyorsan felszívódik. Az szerintem nem vita tárgya, hogy edzés alatt rendesen lemeríti az ember az elemeket (bár láttam már olyan gyereket aki zsíros kenyeret falatozott 2 sorozat között), ezt pedig jobb minél előbb újra tölteni.
2013. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mehet akkor is a 0,5 x ttkg fehérje, de gyors szénhidrátból elég lesz 40-50g is.
2013. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen de ha vársz egy óràt mondjuk hazamész és otthon kajálsz attól te még vissza fogsz töltödni. Ig van hely a glikogenban. a ch beèpül oda. Fehèrjét èrdemes bevinni de az se baj ha csak rendes kajàt eszel. Egyébként csak abba gondoljatok bele hpgy ha nem lenne ez az anabolikus ablak mítosz ki venne tejsavót?
2013. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Sokan vennének. Rengetegen isznak 1-2 turmixot nap közben, mert kényelmesebb megoldás, mint csirkét tömni az arcba. Bizonyos esetekben nincs is rá idő, hogy megedd a kaját. De persze van igazság abban is amit mondasz, kicsit szerintem is túl vannak misztifikálva ezek a tápkiegek. Ennek ellenére használok fehérjét, szénhidrátot, kreatint és esetenként valami edzés előtti energizálót. Szerintem másra nincs szükség. Esetleg valami ízületvédő még nem árthat.
2013. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ènis mert kényelmes és edzès utan mire hazaerek meg minden nagyon nincs kedvem enni. Viszont dietanal meg en meghagynam azt a helyet amit egy ilyen turmix elvisz mondjuk egy nagy tojasfeherjes rantottanak meg egy kis jegkremnek.
2013. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Ezt én rettentő egyszerűen kivédem. Ektomorf vagyok, nem diétázom és ha megkívánom a fagyit akkor megeszem bármikor :D
2013. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ektomorfsàg annyit jelent hogy te több kaloriat hasznalsz el mint más ès valószinüleg a p-arányod is jobb. De ha eleget ennél ehhoz hogy fel kg-ot nöjj hetente akkor neked is a fele zsir lenne.
2013. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Jelenleg egyáltalán nincs pénzem rendesen enni, úgyhogy marad nagymama főztje meg ami van. Ilyen az egyetemista lét. Hétvégente dolgozom, de valahogy manapság nem fizetik meg a diákokat... :D Így marad a stagnálás, esetleg egy picike növekedés.
2013. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!