Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi fehérjebevitel? Edzés...

Napi fehérjebevitel? Edzés utáni turmix? és egyéb kérdések.

Figyelt kérdés

Sziasztok, reggel Stillmass wpc 80-at, edzés után Stillmass whey 6:3:1 és este stillmass micellar caseint szednék. Ez így jó vagy reggel, helyett inkább napközben szedjem de a fehérjét? (reggel alternatívának gondoltam még a 1:1 whey caseint, de gondolom a sima tejsavó jobb lenne igaz?)(Iható a semleges ízű fehérje?) A hu.stillmass.eu ról rendelnék, olvastam, hogy megbízható és nem fogok sima savóport kapni ha innen rendelek. Szóljatok, ha rosszul gondolom. Myproteint és a wheyprotein.hu-n lévő fehérjéket néztem még, ha esetleg a fentieknél tudnátok jobbat ajánlani, szívesen veszem az ötleteket. A Hi Tech Whey c6 nevű termék is hasonló a stillmass 6:3:1-hez az esetleg jobb lenne? Vagy jó ahogy elgondoltam, minőségiek ezek a termékek is? Edzés után mennyi fehérjét vigyek be a 75kilómhoz? 25g elég lenne? Diétában vagyok, attól még menjen az edzés utáni CH visszatöltésnek? Dextrozra gndoltam. (mert vitargora nincs keret) Mennyi menjen a turmixba ha igen? 30g? Eddig csirkemellfilét ettem, de a zsírbevitelem így rizs-csirkével iszonyat kevés. Hiba lenne csirkecomb filére váltani, hogy meglegyen a kötelező zsírbevitel? Ha, lefagyasztom a húst sérül a tápanyagtartalma? (olvastam valamit, hogy a jégkristályok kiszúrhatják a fehérje membránt vagy mit, igaz ez?)

Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat előre is!



2013. okt. 7. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Myprotein jobb, jók ezek a termékek is.

Edzés után 75 kilóhoz 25 gramm nagyon kevés, 45 gramm kée (2 gramm/ttkg, de nem 100% a tejsavófehérje), gyors ch pedig nem kell diétában.

2013. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, többi kérdés: comb nem kéne diétánál, omega-3, lenmegolaj, olivaolaj jó zsírforrás.

A húst pedig fagyaszthatod nyugodtan.

2013. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Reggel is tejsavó kell, edzés után minimum 40g protein + 10g glutamin. Cukor nem kell.
2013. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, mentek a zöld kezek!

Tehát akkor edzés után menjen kb 2x20gramm (stillmess whey 6:3:1) fehérje a turmixba?! saxx:(2 gramm/ttkg, de nem 100% a tejsavófehérje) ezt nem értetem. A diétámban összesen 2-2,5 g /tskg fehérje megy. Edzés után meg menjen 2x20gramm. Pihenőnapokon meg akkor csak reggel wpc80 meg este casein. Az blődség lenne, ha anyagi megfontolásból edzésnapokon a reggeli adagot elhagynám és csak edzés után szednék 2 adagot (meg este). Edzésre 1 órára maximum meg megy a csirke. Bcaa-m most Dymatize Recoop van (kaptam) és el akarom használni, de mivel az ízesített így azt edzés közben kortyolnám be. Normális zsírokról meg akkor még gondoskodok. Köszi a hozzáértő válaszokat! :)

2013. okt. 7. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Basszus, elírtam:0,5 gramm/ttkg kell legyen a fehérje edzés után, az esetedben 37 gramm. Bocs, a hibáért, késő van:D
2013. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Diétánál legyen meg a napi 2,5g x ttkg fehérje. Ennek max a fele menjen tákiegből.

Ha reggel nem megy tápkieg, akkor kell pl tojás vagy hús, de kellene fehérje reggel is.

2013. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, így már értem. Visszaolvasva, amilyen összevissza írtam a dolgokat errefelé is késő van. :D Ha nem gáz akkor, majd feldobom az étrendem esetleg gyorsan lecsekkolhatnátok, hogy rendben van-e. Mert ha valamit csinál az ember akkor azt csinálja rendesen. Nemde? :)
2013. okt. 7. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Há de.;) Majd megnézzük, dobjad.
2013. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jöhet.
2013. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!