Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szedek minimális vérnyomás...

Szedek minimális vérnyomás csökkentőt, kicsit magas a vérnyomásom, szedhetek legális teljesítmény fokozót?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tribulus, hot blod, esetleg valamilyen creatin! 24 éves vagyok, és 150/100 a vérnyomásom átlagban, van amikor alacsonyabb, de van amikor magasabb! Az orvos írt egy minimális vérnyomás csökkentőt, és szednem kell. Emellett tudok rendesen edzeni, és szedni legális teljesítmény fokozót?

2013. nov. 6. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál nem "legális teljesítmény fokozók" hanem étrend KIEGÉSZÍTŐK.

Az energizálók közül kerüld a koffein tartalmúakat (tehát kb mindet), de kreatin, fehérje, stb.. minden gond nélkül mehet.

2013. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kerülheted. Meg esetleg nem vérnyomáscsökkentőt kellene enni (...)


Hanem

- csökkenteni a ch bevitelt, de utána tudok nézni neked hogy valójában a nyugati táplálkozás mely pontja köthető leginkább a vérnyomásproblémához. Szerintem a finomított keményítő.

- taichizni, ez nem akármilyen mozgás. de hát más mint a gyúrás, de lehet a kettőt együtt

- ha már gyógyszer, akkor gyógynövény legyen, és szintén választhatnál gyógynövényt 'energizálónak'.


Már ha ezek a gondolatok számodra is valami értéket képviselnek, vagy legalább szimpatikusak.

2013. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána nézhetnél nekem melyik a helyes táplálkozás.
2013. nov. 7. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Annak már utánanéztem.


Azt fogjuk találni, hogy magas vérnyomás betegeknél általában fennáll már valamilyen fokú inzulinrezisztencia illetve várható a cukorbetegség.


Miért?

A metabolikus szindróma kialakulása a finomított szénhidrátfogyasztáshoz (és szerintem a tejfogyasztáshoz) köthető, jellemzői pedig az IR, magasvérnyomás betegség, elhízás. Tehát minimum a ch bevitelt kell beszabályozni és a szénhidrát anyagcserét normalizálni. (szerintem mellette nem árt tájcsízni).


És akkor pár hónap alatt normalizálódik a vérnyomás is, persze a testmagassághoz képest, nekem sosem lesz olyan alacsony vérnyomásom mint egy 175 cm magas embernek..


Másik a fruktóz, úgy tűnik a kristálycukorral és a glükóz-fruktóz szirupos üdítőkkel bevitt sok fruktóz szintén hozzájárul a magas vérnyomás kialakulásához (de pontosabban szerintem az egész metabolikus szindrómához).

2013. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!