Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdtem edzeni, de sajna...

Elkezdtem edzeni, de sajna nem tudok rendesen étkezni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja edzek, de nincs lehetőségem rendes étrendet beállítani, akkor hagyjam abba? Sajnos anyagilag nem engedhetem meg.(tanuló vagyok és így is alig tudom kigazdálkodni a kondibérletet) Esetleg lehet étrend ezekből

korlátlan mennyiségű tej, tojás is akad bőven, rizs,tészta,krumpli, barna kenyér, meg heti 4x van húsos kaja amit anyu csinál.Ha kell kerülőm az édességet is.

nem sok de hátha össze lehet hozni valamit.(ja és még, én nagyon szeretem a rizs-et és a tésztát tejel :) )

vélemény? Folytassam vagy nem?



2013. nov. 20. 20:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Akkor se hagyd abba. Nem tökéletes étrenddel is tudsz fejlődni egy szintig. Ha van sok tojás, akkor nincs gond. Próbáld összehozni a 2g x ttkg fehérjét. A ch meg simán összejön a krumplival, tésztával, főzhetsz rizst is.
2013. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 *Glissade* ***** válasza:
Jó lesz ez így!
2013. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Ha teljesen hétköznapi étrended van, még úgy sem hasztalan a kondi.

Én azért számolgatnék fehérjebevitelt mindenképpen. Legyen meg a 2ttkg. (ha 60 kiló vagy 120 gramm elég). A ch-t meg próbáld összerakni minél jobb forrásokból.

2013. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Heti 4x bezabálsz húsból, meg mellette tojásozol, és annyi szénhidrátot eszel amennyit leírtál, nem annyira rossz étrend.

Találkoztam már olyannal aki úgy tömegelt, hogy edzés után "bezabált". Már nem 2 hanem 3 szelet májkrémes kenyeret evett.

A tejet csökkentsd, és az árán vegyél heti fél kiló túrót (4-500ft). Megeszed 4 részletben 4 nap vacsorára, mondjuk mikor nap közben nem jutott hús.

Zabpehely fél kiló 200ft Intersparban. 1 hétre elég 2liter tejjel reggelire.

Vehetsz néha puffasztott rizst is. 150ft egy csomag, megeszed, megiszol előtte-utána fél liter vizet, és jól vagy lakva.

Nem annyira drága, mint sokan elképzelik. Valamint ha nincs meg minden nap pontosan a 2-3 g fehérje / testsúly kg, hanem csak 1,8g az sem baj.

Ha 2 hónapja edzel, nem most lesz még az, mikor az étrended fog teljes mértékben behatárolni a fejlődésben.

2013. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Kösz szépen mindenkinek.

Van még pár kérdésem.

Egy mivel suliba járok ezért csak szendvicset (milyen szendvicset csináljak?) viszek abból is 4 et.De ezeket úgy eszem hogy beállított idő közönként. pl 6-9-12-14 óra kór majd jön az edzés és 1 óra út és kajolok. Ja és úgy jó hogy a tojást össze turmixolom tejel+ keksz (nagyon rá álltam sajna :D) hogy gyors fehérje bevitel legyen (ez netten olvastam) és majd 3 óra múlva eszek 1 óra pihi utána jön a 2 km-es futás, megint pihi és kajolok. Ez így jó egy napra?


Ja és milyen kajákat tudnátok ajánlani ezekből, hogy készítsem el?(a tejet miért nem ajánljátok? ingyen van és nagyon szeretem azért iszom) :D remélem érthető vagyok :D

ja és olyan étrend mellet is lehet fejlődni ami otthon főznek? csak érdekel :D

kösz mindent előre is :)

2013. nov. 21. 18:03
 6/30 anonim ***** válasza:
nyersen meg ne edd azt a turmixolt tojást...
2013. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

:D már késő XD

na de napi szinten mennyi tojást és rizst,tésztát. krumplit egyek ha 83 kiló és 178 cm magas vagyok?

lehet sült krumplit enni? vagy máshogy kell elkészíteni?

kösz szépen a segítségeteket :D

2013. nov. 23. 15:55
 8/30 anonim ***** válasza:

Nyers tojást ne egyél mert: szalmonellás is lehetsz, nyersen nem szívódik fel a fele sem és még vitaminhiányt is okoz, mivel a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint.


A tej is hanyagolandó, mert nincs szükség a tejcukorra, tejzsírra.


Suliba sült csirkemelles szendvicset vigyél, lehetőleg teljes kiőrlésű kenyérrel.

A krumpli lehet sütve, de jobb lenne nem olajban, hanem csak simán tepsiben.

2013. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 *Glissade* ***** válasza:

Nyers tojás, sültkrumpli, tej???

Egyik sem jó!

2013. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 *Glissade* ***** válasza:
A bolti tészta sem jó, sem a bolti rízs!
2013. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!