Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő diéta, erősen...

Tojasleves kérdése:

Tömegnövelő diéta, erősen ektomorf alkatra?

Figyelt kérdés

165 cm vagyok és 52 kg. Erőemelő edzést szeretnék csinálni, ehez szükséges beállítanom egy jó étrendet.

Eddigi számításaim alapján (kb napi 10€-ból tudom kihozni a kaját), fehérjéből kb 5g/ttkg, szénhidrátból szintén 5g/ttkg-t tudok kihozni úgy 2200kcal mellet + az apró.

Így elnézve ez elég durva mennyiség, jó nehéz legyömöszkölni a torkomon ennyit, de nagyon szeretnék edzeni, és felszedni egy kis súlyt. Ez így jó lesz?



2013. nov. 26. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
fehérjéből ne egyél annyit. Ha 2-vel nem hizol a ch-t emeld.
2013. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem. Fehérjéből felesleges a 5g/ttkg maradjon a 2g, attól hogy az több nem lesz gyorsabb a fejlődés. A ch mennyiséget emeld meg 6g akár 7 g-ra is ha úgy érzed nem fejlődsz.
2013. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fehérjéből ne legyen ennyi, a zsírokat emeld először 1-gra, ezután a ch-t, ha még mindig kell.


Viszont meg kell hogy mondjam, az erősen ektomorf alkat alapadottságait tekintve nem a legeslegjobb erőemelőnek, de persze így is lehetnek eredményeid, csak élmezőnybe nehezen kerülhetsz.

2013. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég 2 g x ttkg fehérje, 5-6g x ttkg ch. Ha nem lesz elég, akkor emeled a ch-t és a zsírt.

Zsírból 1g x ttkg.

2013. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem versenyszerűen szeretném csinálni az erőemelést, csak a 'magam szórakoztatására' meg mert érdekel, mik a határaim.

Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor ráállok fele annyi csirke mellé sokkal több rizs elfogyasztására, főétkezésekhez.

2013. nov. 26. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!