Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes test edzés sorrend?

Teljes test edzés sorrend?

Figyelt kérdés

Ha teljes testes edzést végzek heti 3x akkor a sorrend hogy legyen ? Úgyértem hogy melyik testrésszel kezdjem az edzést ? pl:

mell

váll

hát

tricepsz

bicepsz

comb

vádli

has

Vagy milyen sorrendbe ?


2013. nov. 30. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
ahogy jólesik
2013. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha teljes test megy akkor alapgyakorlatokat kell csinalni ilyen sorrendben.

1. Guggolas

2. Merevlabas felhuzas

3.fekvenyomas

4.dontott torzsu evezes

5. Vallbol nyomas

6. Huzodszkodas szuken sullyal

7. Tolodszkodas sullyal

8. Vádli ruddal

2013. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van!


Én ezt csinálnám konkrétan;


1. Bemelegítés

2. Comb: Guggolás

3. Törzs: Felhúzás

4. Hát: Húzódzkodás

5. Mell: Fekvenyomás

6. Váll: Mellről nyomás állva rúddal

7. Vádli: Álló vádligépezés

8. Has: Hasprés

9. Nyújtás


Szerintem a kar külön megedzése (legalábbis ebben az esetben teljesen felesleges).


Egyébként nem kellenek pont ezek a gyakorlatok, sőt lehet A és B edzés nap is, mindkettő teljes testes csak kicsit más gyakorlatokkal. Akkor úgy nézne ki két heted hogy A B A B A B De a testrészeknek akkor is a nagyobbtól a kisebbek felé kellene haladniuk, és az alapgyakorlatokat is jó volna meghagyni.


Például a fent leírt lenne az A edzésnap, és a B annyiban

változna, hogy a 3. Merevlábas felhúzás lenne, a 4. Döntött törzsű evezés, az 5. ferde padon menne, a 6. Oldalemelés lenne és 8. Lábemelés függeszkedve.

2013. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!