Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rendben van így a kajám és a...

Rendben van így a kajám és a kiegek? Ha akármiben kifogást találtok kérem a hozzá értőket, hogy szóljon. Illetve akármilyen észrevételnek és tanácsnak, kiegészítésnek is örülnék.177cm és 80kg vagyok.

Figyelt kérdés

Itt a tél, itt a "tömegelés" :D

Elég sok kérdésem lenne a kajával és a felszívódással kapcsolatban úgyhogy bele is kezdek.

Nagyjából 3 óránként kajálok.


-Keléskor kezdek 5-7 g kreatinnal+ 30 g tejsavó koncentrátummal. (azt olvastam, hogy nem túlzottan egészséges állandóan 50g szőlőcukkorral bevinni a kreatint(csak edzés után iszom azzal), így a helyett majd zabpelyhet eszek, hogy meglegyen a szénhidrát mennyiség, persze nem együtt eszem a kreatinnal mert akkor a kreatin túl sok időt töltene el a gyomorban és lebomlana.

1. kérdésem tehát: Rossz-e a tejsavó koncentrátummal inni a kreatint? Túlzottan lassítja-e a felszívódást?

-rá 10-15 percre megy kb 100 g zabpehely vízzel


-3 óra múlva megy 2 tojás+50g teljes kiőrlésű kenyér +zöldség. +multi pro plus


-következő étkezés 100g csirkemell(vagy hal, kevés zsírtartalmú darált húsból készült fasírt) +70g barnarízs(a hosszabb felszívódásért) +zöldség(a rizsben borsó, kukorica vagy mellé répa uborka paradicsom)


-ez már az edzés előtti kajám, ami hasonlóan néz ki mint az előző, de itt is lenne pár kérdésem: Edzés előtt mennyi idővel kajáljak? Általában barna rizst, csirkemellel és zöldséggel szoktam enni kb 2 órával előtte. Jobb lenne úgy ha fehér rizs menne csirkemellel zöldség nélkül a gyorsabb felszívódásért edzés előtt 1 órával?

Edzés előtt toljak-e be kreatint szőlőcukorral vagy elég ha be vagyok már töltve és edzés után majd benyomom?(mert én ha edzés előtt is iszok 15-20 perccel akkor durrantabnak érzem magam. Vagy edzés közben szőlőcukor és/ vagy kreatin szerintetek belekeverve 1-1,5l vizembe amit edzés alatt elfogyasztok?


-edzés után 30-40g tejsavó koncentrátum+ 5-7g kreatin+ 50g szőlőcukor (előző kérdés itt is: igyam-e külön a tejsavót a kreatin, szőlőcukor után 10-15 perccel?)

-Ez után mennyit várjak a kajálással? Mennyi időt hagyjak az edzés utáni fehérje, szőlőcukor, kreatin kombó felszívódásának? Én rá kb 20-30 percre már eszek.

100g csirkemell+70g fehér rízs, a gyorsabb felszívódásért+ a zöldséget is kihagyom ugyanebből a szempontból.


-lefekvés előtt 100-150g zsírszegény túró szójafehérjével a lassú felszívódás miatt. Kérdés: Vagy itt is inkább a tejsavót keverjem hozzá, a túró ugyanúgy belassítja majd annak a felszívódását is?


Hozzáértők észrevételeit várom :)

Ja és napi 3-4 liter vizet iszok, citrom belefacsarva és karikák is beledobva, tudtommal ez lúgosít és az jó.



2013. dec. 4. 13:41
 1/10 A kérdező kommentje:
És természetesen a vízzel iszom a tejsavót.
2013. dec. 4. 13:53
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge vaaaaggggyyyy
2013. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És ha akarsz 50 évesen is működő hasnyálmirigyet, sose egyél meg egyszerre 50g szőlőcukrot.


De ezt már csak óriási emberségből és jóakaratból mondom....

2013. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Óriási jóakaratod és emberséged az első építő jellegű hozzászólásodban is tökéletesen megnyilvánítottad és sokat segítettél vele...

Akkor a te véleményed szerint mennyi szőlőcukrot vigyek be edzés után?

2013. dec. 4. 15:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
edzés után mehet mer leürül a glikogén van helye,de csak edzés után és tskg/2
2013. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor azt csökkentem 40 grammra, köszi. Más észrevétel? Esetleg válasz a kérdésekre?
2013. dec. 4. 19:30
 7/10 A kérdező kommentje:
A rizses csirkemelles kajálásokban a hús mennyiségét 70 grammra csökkentem a rizst pedig 100 grammra emelem, mert túl sok volt a fehérje és kevés a szénhidrát. Így megvan a 2g/tskg fehérje és az 5g/tskg szénhidrát. Zsírbevitelnek magvakat tömök a délutáni órákban.
2013. dec. 5. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
a rizst ugye kifőzés előtt méred ki?
2013. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze :), a felszívott víz "nem túl" szénhidrát gazdag :D
2013. dec. 5. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy rendben van e, mert nem szoktam se kreatint sem szőlőcukrot zabálni.


Én felkelés után megiszok egy tejsavófehérje izolátumot, majd fél óra múlva megy teljes értékű étkezés. Általában reggel is csirke rizzsel és zöldséggel a menü, vagy tojás. Napközben szinte mindig csirke, vagy néha marha, nyúl, hal.

Edzés előtt is, kb. egy-másfél órával.

Edzés után dupla adag izolátumot iszok, mert nem vagyok híve a ch-nak., én úgy tudom, hogy a fehérje is vissza tudja tölteni a glikogénraktárakat.

Edzés után egy órával újra teljes értékű kaja, majd megeszek egy bakony aktív túrót, ami 250g.

2013. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!