Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fáradok el? (Többi...

Miért nem fáradok el? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az, hogy az edzés végén elfáradtam nekem és égtek az izmaim azt jelentette, hogy jól edzettem viszont mostanság nem fáradok el. Változtattam az edzésterven is, es meg mindig semmi. Tömegelek 3 hónapja még bőven a sűrűjében vagyok, 9 hónapja járok konditerembe. Megcsinálok mindent rendesen, nem csalok le semmit, a jó pár plusz KG-val edzek most mint azelőtt ilyen 2 héttel es nem érzem ugyanazt edzés után mint régebben.

Ez gond vagy nem baj ha nem fáradok el (pedig meg sokszor cardiozom is egy 30 percet edzés után)

Egyébként 16F vagyok 186cm es 76kg

Köszönöm a válaszokat!


Helyesírási hibákért az autocorrect a felelős :D



2013. dec. 6. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem edzel elég keményen, ha nem fáradsz el.
2013. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
így van
2013. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne csak kicsit változtass rajta, hanem totálisan változtasd meg. Az, hogy kicserélsz 1 gyakorlatot 1 izomra, vagy megcserélsz 1 napot, vagy egy izom párosítást, nem sok változtatás.

Próbálj ki mást is a párosával szétosztott edzésen kívül. Szedd szét húzó-nyomó napra, és fele annyi gyakorlattal edz 2x minden izmot egy héten. Vagy egész testes edzés. Péntekre szanaszét leszel.

Vagy csináld amit most, csak az ismétlés számot emeld fel 30 környékére. Ne pont 30-at csinálj, hanem tűzd ki a 30-at célnak, és ha már megvan, akkor emelj a súlyon annyit, hogy ne bírj 30-at nyomni, csak 20-25-öt. Majd megint mész tovább.

Amit eddig rúddal csináltál, csináld kézi súlyzóval. És fordítva. Ha eddig fekvenyomással, guggolással, lehúzással/húzódszkodással kezdted a mell, láb, hát edzést, kezd mással, lábtoló, ferde pados nyomás, evezés és a végén csináld ezeket. Vagy fáraszd elő az izmokat 3-4 sorozat tárogatással, egykezes evezéssel, 2 sorozat lábnyújtás/2sorozat lábhajlítással, és utána kezdj neki a szokásos edzésnek.

Légy kreatív. :D

2013. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat főleg a #3 válaszolónak!! :)
2013. dec. 7. 20:11
 5/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Egész héten bodybuilding, kettlebell és egyéb fitness könyveket olvastam, és konkrétan Pavel Tsatsoulin szerint (orosz kettlelles) edzés után jól kell érezni magad és nem úgy, mint akin átment a vonat. Ugyanezért felesleges egy óránál többet edzeni alkalmanként.

Mások meg az ellenkezőjét mondják... mint oly sok dologban, alig van megegyező vélemény.

Az én saját véleményem: 16 évesen nem gályáznék még azon, hogy lógjon a nyelvem edzés után, vagy hogy egyre nagyobb súlyokat vigyek be. Az intenzitáson még fokozhatsz, ha cardiózol, meg nem tudom, nem sok izolációs gyakorlatot csinálsz-e? AKkor meg koncentrálj a nagy izmokra. Ha mindenáron el akarsz fáradni. :)

2013. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából az tűnt fel, hogy most mar rendesen tartok 1 perc pihenőt nem csak pár másodpercet. Valószínűleg ezért nem lihegek edzés végén, viszont nem muszáj lihegni ahhoz, hogy fáradt legyél. Azt hittem a mai edzesem végén, hogy le fog esni a tricepszem és elbújik mégse köptem ki a tüdőm :D


Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 9. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!