Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gáz az ha testet építek...

Miért gáz az ha testet építek és ugyan úgy eszek tepertőt és normál étrendem van?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja hogy zsírt nem szabad fogyasztani ha valaki izomtömeget akar. De kérdem én a zsírban van a sok ATP (energia) ami elengedhetetlen ahhoz hogy tudjon az ember kinyomni 100 fekvőt 5 perc alatt pl akkor miért ne lehetne enni??!!


Tehát miért vannak annyira ellene a testépítő szakértők a zsírnak?



2013. dec. 11. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
üdv, én is ilyen vagyok szeretem a tepertőt, kolbász, meg az édességeket is, attól még lejárok edzeni..
2013. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert nem a zsír az izomépítő, hanem az aminosavak, amik a fehérjében, húsban, kazeinben van.

Nem az a baj, ha eszel zsírt, hanem, hogy milyet és mennyit.

2013. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A telített zsírok nem igazán hasznosak a szerveinknek, viszont a telítetlenek elősegítik az egészségünk megőrzését. Ilyenek magvakban találhatóak, mogyoró, dió, pisztácia, tökmag stb


Ha nem vagy hízékony akkor nyugodtan lehet enni átlag ételt is, azoknak nem ajánlott akik könnyen raktározzák a zsírt

2013. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a testépítőknek, senkinek nem kéne ilyen szarokat enni napi szinten, persze az hogy néha eszel nem gond.
2013. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a zsírban van a sok ATP"

Én ezt átgondolnám a helyedben.


A jelenleg mainstream táplálkozási elmélet szerint együnk szénhidrátot (összetettet), és telített zsírt ne.

A most új, paleó elmélet szerint meg pont fordítva.

(eltekintve eme elméletek véleményezésétől most) mindenki döntse el, melyik tetszik neki jobban, vagy hogy a kettő közti skálán hol áll meg.


a fekvők meg hogy jönnek ide?

2013. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
néha lehet enni például most karácsonykor ha eszel a családdal nem les semmi belőle, ha nem vagy profi testépitő.
2013. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ATP a zsírban? Mint amikor valaki azt mondta, hogy endorfin van a csokiban...


Önmagában így, hogy "zsír", nincs vele baj, valóban a minősége a fontos. Gondolom te a telített (állati) zsírra gondoltál. Ilyet, hogy "ha izomtömeget akar ne egyen senki", nem szoktak mondani (illetve a hormonokat befolyásoló tulajdonsága miatt részletkérdésként mégis felmerülhet). Azt szokták mondani, hogy aki nem akar bezsírosodni, fél a magas zsírbevitel egyéb következményeitől, az ne egyen. Beáshatod magadat elég mélyen a különböző nézetek eszmefuttatásaiba, megfelelő élettani ismeretekkel pedig te is gondolkozhatsz rajta, hogy szerinted melyik irányzatot érdemesebb követni.


Én nem gondolom, hogy halálfélelemmel kellene hozzáállni az állati telített zsírokhoz, viszont nem kell túl szabadosan bánni sem velük, nem kell velük átesni a ló másik oldalára sem. Jöjjön, amennyi jön egy amúgy tiszta táplálkozással, a többi pedig legyen telítetlen zsír, a fő energiaforrás meg legyen komplex ch. Nem hiába van egy elég jól berendezett rendszerünk a ch-ból való energiatermelésre. A glikogén is messze nem úgy telítődik vissza, ha low carb diétán vagy, a legtöbb embernek ez valamilyen szintű teljesítménycsökkenést jelent.


Ez is elég felszínes következtetés, hogy a 100 fekvő/5 perchez sok ATP kell, és ennyi. Kicsit tájékozódj jobban a témában, és utána vonj le hasonló szintű dolgokat.

2013. dec. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!