Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelésnél és szálkásítás...

Tömegnövelésnél és szálkásításnál milyen tápanyagok legyenek a kajámban? Pl ch, fehérje stb

Figyelt kérdés

Ha megkérhetlek titeket letudjátok így írni?..

..Tömegnövelésnél:

Szálkásításnál:

Választ előre is köszönöm :D


2013. dec. 12. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el az alapismereteket valahonnan, mondjuk a builder erről szóló cikkeiből vagy a Sárga Kapszulából. Ha ez az alaptudás hiányzik, akkor nem fogjuk neked az egészet leírni. Olvasd el, ha valami nem tiszta, utána kérdezz.
2013. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam ! De csak ch és fehérjét ír de van még kalória meg más is még. Csak ennyit kéne leírni, hogy mik.
2013. dec. 12. 13:55
 3/7 Valter6672 ***** válasza:
ddrake-nek igaza van. Én nem is engedném, hogy ide írjanak az emberek, mielőtt el nem olvassák. :D Jó igaz, régen én is hülye voltam hozzá, meg még most is van tanulnivaló és lesz is, de ha valaki ebbe belekezd, nem hiszem el, hogy annyi ideje nincs, hogy egy kicsit utánajár a dolgoknak, pedig nem tart sokból. boccs az offért :(
2013. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz, igazatok van :D de most olvastam a tömegnövelős részt. Ch kell és fehérje.

De kalóriáról nem ír sehol.

2013. dec. 12. 14:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Állítólag tömegelésnél azis kell, de ott nem írja, hogy kell.
2013. dec. 12. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:

De ne legyél már ilyen, szerinted amit megeszünk ch-t, zsírt, abban mi van? Miért van szerinted kiszámolva a testtömegedre átváltva a napi mennyiség grammban? Azért, mert van egy egységnyi tömegre vonatkoztatott fűtőértéke, vagyis kalóriatartalma. Csak ez így, tömegre számolva kézenfekvőbb. Egyrészt mert sokkal könnyebb számon tartani azt, hogy hány grammot ettél az egyes tápanyagokból, mint a fűtőértékét, másrészt még ha ki is számolnád a fűtőértékét, akkor sem mennél vele sokra, mert a saját alapanyagcserédet hétköznapi módszerekkel marhára nem tudod pontosan lemérni.


Ezért tartod a megadott tömegegységeket tápanyagból (ez viszont tuti le van írva, a leg kőegyszerűbb, alap dolog) és szükség esetén emeled vagy csökkented őket.

2013. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 1 gramm fehérje nagyjából 4 kcal, 1g szénhidtát szintén 4 kcal kb., 1g zsír pedig 9 kcal kerekítve.
2013. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!