Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdtem edzeni ("kondizni"),...

Elkezdtem edzeni ("kondizni"), hogyan tovább? Mit tegyek a sikeres fejlődéshez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem edzeni ("kondizni"),hogyan tovább?Mit tegyek a sikeres fejlődéshez?

175 cm vagyok és 68 kg.Ez előtt a fegyencedzést végeztem,ott a legtöbb gyakorlatban az utolsó szinteket is elértem!

Hetente 3 alkalommal megyek,első két hétben teljes testes edzést végeztem (ezt ajánlották a tapasztaltabbak) és egy hete nekifogtam az elosztott edzésnek!

Étrendem még nincs mivel nem tudom,hogy tudnám összeállítani mit jó,és mit nem jó enni stb!

Kérlek írjatok tippeket,hogy mit tehetek,hogy fejlődhessek folyamatosan!

15 F



2013. dec. 15. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hónap teljes testes kellett volna, de végül is most már mindegy.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Kellene egy jó multivitamin és edzés utánra tejsavóprotein + 40-50 g gyors ch (pl carb f, carbo x, maltodextrin). Ezek az alapok.

2013. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,a rendkívüli gyors választ!Viszont ha még van türelmed leírhatod,hogy miben is találom meg az omega3-at és mire jó illetve mire kellene a multivitamin és a tejsavóprotein..ugyebár ha valamit használok tudjam is mire jó!

Azért végeztem csak 2 hét teljes testes edzést mivel ezt ajánlották..nem az én hibám,illetve még lenne egy kérdésem..adtál egy linket ahol tömegnővelő étrendeket találok,viszont a terembeli "társak" azt mondták,hogy főleg szálkásítsak,így gondolom inkább más étrend kellene vagy nem?Elnézést,hogy elhalmozlak kérdésekkel de ha csinálok valamit azt jól szeretem "csinálni" :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 15. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:

68 kilósan nem kellene még szálkásítanod, hanem izmot kellene növelni. A szálkásítás az zsírból történő fogyást jelent nem izmosodást. És: Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


A multivitamin a legfontosabb, hiszen e nékül nem tudsz rendesen regenerálódni, a vitaminok minden anyagcsere-folyamatban részt vesznek, eliminálják a szabad gyököket is.

A proteintápkieg pedig azért lenne jó, mert edzés után gyors felszívódású fehérje kell, amivel minél gyorsabban visszatöltöd a tápanyagokat, így előbb kezdődik meg a regenerálódás.

Írhatnék oldalakat, de olvasd el a sárga kapszula című könyvet, töltsd le netről, benne vannak az alapok.

2013. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem..Avval,hogy egyszerre nem tudok izmot növelni és szálkásítani azt tudtam..előbb szálkásítani szeretnék..bár az adatokból nem látszik nem vagyok egy vékonyka fiú!

Oké a elolvasom a könyvet!Még egyszer köszönöm a válaszokat!

Kellemes estét!Ha esetleg még van valami tanács azt szívesen fogadom!

2013. dec. 15. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak azt kellene megérteni, hogy ha nincs rajtad rengeteg zsír, akkor nincs értelme szálkásítani, mert nem fogsz jól kinézni 60 kilósan 175 centisen. Előbb izom kellene.
2013. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem ez igaz..kérlek ne értsd félre távolról sem kötekedni akarok vagy okoskodni..hisz nagyon kezdő vagyok..csak mint mondtam nem láttál,így csak a megadott adatokból indulhatsz ki!Van rajtam fölösleg és izom is..ha jól tudom a szálkásítás úgymond "tömöríti" az izmot mármint nem nő viszont "erősebb" lesz,és égeti is a fölösleget..ebből következtettem,hogy ezért mondták!
2013. dec. 15. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A szálkásítás az zsírból történő fogyás. Nem lesz másmilyen az izomzatod, csak nem lesz fölötte zsír. De a legtöbb esetben szépen izomból is elfogy az ember szálkásításnál, hiszen kalória mínuszban vagy. Persze nagyon kövér kezdőknél csekély izomnövekedés is lehet egy rövid ideig, de nem ez a jellemző.

Na mindegy, olvass sokat és majd utána kérdezz ha valami még nem tiszta. A termekben rengeteg hozzá nem értő van, ott minden baromságot hallani. Tudom, mert most én is lejárok terembe és elképesztő tévhitek vannak.

2013. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem..nos azért is kérdeztem meg itt,hisz a teremben ahány ember annyi tipp..
2013. dec. 16. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!