Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora izomlázat érdemes...

Mekkora izomlázat érdemes tenni az izmokba?

Figyelt kérdés
Célom a minél nagyobb fejlődés... Ha csak mindig annyira edzem meg az izmaimat hogy ne legyen bennük izomláz akkor nem kéne 2-3 napos pihenőt tartanom (izomlázra sose szoktam rádolgozni) -- próbálta ezt valaki? És bevált? Vagy izomláz nélkül nincs fejlődés?
2013. dec. 16. 23:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Volt olyan is hogy a bicepszemet durvan megedzettem es kb. 4 napig benne volt az izomláz (általában 2 nap egyébként)... Szerintetek ennek van értelme?
2013. dec. 16. 23:19
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kellőképpen megacélosodnak az izmaid és hozzászoknak az edzéshez, eltűnik az izomláz. És ne hagyj ki ennyi időt, inkább menj le a terembe, és pici súlyokkal eddz, jobban fogsz erősödni és az izomláznak is jót tesz, a fájdalom meg a sport alapvető velejárója :)
2013. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
No Pain No Gain ;)
2013. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Osynho ***** válasza:

Ilyet se hallottam még, hogy valaki az izomláz függvényében állítja az edzésintenzitását. :D


Az izmot le kell edzeni rendesen. Ki kell nyírni. Nem addig, amíg fáj, nem addig, amíg van időd, hanem addig, ameddig megfelelően le vannak terhelve. Hogy lesz-e izomláz és mekkora, az teljesen irreleváns! Ráadásul az, hogy elmúlt a fájdalom, még nem jelenti azt, hogy regenerálódott az adott izom és újra edzhető. Szóval a pihenőt nem az izomlázhoz kell igazítani.


Mióta edzel? Milyen az edzésterved? Táplálkozásod?

2013. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad agyondolgozni a lázas izmot, nem csak azért mert begyulladhat, hanem mert a túledzettség ugyanakkora probléma lehet mint az edzéshiány. Lazábban eddz rá, de ha szünetelteted az edzést a fájdalom miatt, inkább menj pingpongozni.

(Első voltam)

2013. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

@Osynho


hát én bizony úgy szoktam edzeni, hogy figyelembe veszem, hogy mekkora izomlázzal járhat az edzés.. nincs kedvem ám mindig úgy lestrapálni bizonyos izomcsoportokat, hogy 4-5 napig fájjon... nem mondom, hogy mindig bejön a dolog, volt már olyan, hogy azt hittem jól megedzettem a bicepszet, aztán nem is lett izomláz.. de már 2 éve minden szabadidőmben ezt csinálom, és elég jó vagyok benne :) abszolút nem szedek semmi táplálékkiegészítőt, sokat sem eszek, aránylag kis súlyokkal végzem a gyakorlatokat szabályosan.. az edzéstervem nincs rögzítve, mikor mihez van kedvem, a gyengébb izomcsoportok természetesen nagyobb hangsúlyt kapnak

2013. dec. 17. 18:01
 7/9 Osynho ***** válasza:

"hát én bizony úgy szoktam edzeni, hogy figyelembe veszem, hogy mekkora izomlázzal járhat az edzés.. nincs kedvem ám mindig úgy lestrapálni bizonyos izomcsoportokat, hogy 4-5 napig fájjon..."


Akkor miért kérdezed? Te így akarod, csináld így. :)


"az edzéstervem nincs rögzítve, mikor mihez van kedvem, a gyengébb izomcsoportok természetesen nagyobb hangsúlyt kapnak"


2 év alatt nem állítottál össze egy edzéstervet?


"elég jó vagyok benne " vs "sokat sem eszek"


Eléggé üti egymást a kettő.

2013. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy ütné egymást a kettő. Nem fogom szétb-szni az anyagcserémet és az egészségemet azért hogy szekrény legyek. Pont annyit eszek amennyit kell. Ráadásul focizom is, meg futok, szóval kell a sebesség is. Amúgy is ektomorf vagyok jóformán ehetek amennyit akarok, nem lesz látható. Egyébként koksz és napi több kiló csirke+hal+rizs nélkül az izmok is jobban néznek ki. Az eredeti kérdésem inkább arról szólt hogy van-e értelme az izomlázmentes edzésnek, de a válaszok alapján nem hiszem.
2013. dec. 18. 23:37
 9/9 Osynho ***** válasza:

Jujj, olvass utána a dolgoknak, ez a sport nem egészen az, amire te gondolsz. :)


"Nem fogom szétb-szni az anyagcserémet és az egészségemet azért hogy szekrény legyek. "


És mivel b-sznád szét? Hogy nem eszel hulladék kaját, ami a magyar emberek 90%-a szerint normális, és ami vezető ok a cukorbetegség, elhízás és egyéb betegségek kialakulásában?


"Pont annyit eszek amennyit kell."


Ez mennyi? Hány g szénhidrát, zsír, fehérje? Vitaminokból, ásványi anyagokból mennyit viszel be naponta? Ha ezekre nem tudsz válaszolni, akkor nem jelentheted ki, hogy pont annyit eszel, mint amennyi kell, mivel nem tudod mennyit eszel.


2 év alatt mennyit fejlődtél?


" Egyébként koksz és napi több kiló csirke+hal+rizs nélkül az izmok is jobban néznek ki. "


A koksz hogy jön ide? Mi a bajod a csirkével, hallal rizzsel? Komolyan gondolod, hogy ha más táplálékból viszed be az adott tápanyagokat más formájú lesz az izom? :D Ezt ugye csak viccnek szántad? :)

2013. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!