Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez jó edzésterv?...

Szerintetek ez jó edzésterv? És ha jó akkor mikor érdemes egy újat összerakni?

Figyelt kérdés

Láb- Bicepsz



Lábnyújtás gépen: 5 X 15

Guggolás labdával: 4 X 15-10-10

Lábtolás gépen: 5 X 12

Lábhajlítás fekve: 5 X 12

Vádli ülve térdtámasszal: 5 X 12 (NYÚJTÁS!!!!!!)


Bicepszezés egyenes rúddal: 5 X 10

Egykezes váltott karú bicepsz: 5 X 10

Scottpad: 5 X 10



Mell-Hát


Fekve nyomás vízszintes padon: 5 X 10

Fekve nyomás ferde padon: 5 X 10

Tárogatás vízszintes padon: 5 X 10

Áthúzás: 4 X 10


Húzódzkodás: 4 X 8

Evezés rúddal: 4 X 10

Lehúzás csigán szélesen előre: 5 X 10

Melltámaszos evezés: 5 X 10



Tricepsz-Bicepsz


Homlokra engedés: 5 X 10

Szűknyomás: 5 X 10

Tolóckodás: 5 X 10

Letolás csigán rúddal és kötéllel: 4 X 10


Bicepszezés francia rúddal: 5 X 10

Koncentrált bicepsz: 5 X 10

Térdtámaszos bicepsz csigán: 5 X 10



Váll


Vállból nyomás gépen oldalsó és első fogással: 4-4 X 10

Előre emelés tárcsával: 4 x 12

Előre emelés kézi súllyal: 4 X 10-10

Oldalemelés géppel: 5 X 10

Döntött törzsű oldalemelés: 5 X 10

Lehúzás csigán szűk fogással mellkas felső részéhez: 5 X 10

Csuklya: 5 X 20


A másik kérdésem az lenne, hogy régebben eddig személyi edzővel nyomtam és ő tőle tanultam meg sok mindent 1 év alatt. Na most mikor vele edzettem sokkal hatásosabbnak éreztem az aznapi edzést mint amikor magamban nyomulok pedig beleadok mindent. Például nem érzek izomlázat a gyakorlatok után. Sokan mondják, hogy azért nem mert már a testem hozzászokott a rendszeres mozgáshoz. De például az edzőm aki már lassan 30 éve emel súlyt és 110kg mindig mondja nekem, hogy neki majdnem minden edzés után izomláza van. Gyakorlatok közben mindig odafigyelek például bicepsznél, hogy ne csak rángassam a súlyokat hanem odakoncentrálva szépen lassan, nagy súllyal, kevés sorozatszámmal emeljek. Tegnap előtt kipróbáltam egy netről szedett csak karra való edzéstervet és még akkor is csak annyit értem el, hogy bedurrantam mint az állat de 15 percre rá olyan mintha semmit nem csináltam volna a teremben. Mit csinálhatok rosszul ? (17 éves/69kg/heti 4x járok le/napi 6x alkalommal eszem



2013. dec. 15. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Felosztás: a mell-hát és a láb-bicepsz kb. másfél óra, elképesztően megterhelő munka mind a két nap. Ezzel szemben a kar és a váll napja meg elég zsenge. Egyenetlenül vannak elosztva az izomcsoportok. 4 naposnál a lábnak kijár egy külön nap, elvégre a tested fele. Ez a minimum neki.

Nem kell heti 2x bicepszezni, felesleges. Heti egyszer eddz mindenre!

A mell-hát helyett legyen mondjuk mell-bicepsz és a hát külön, a váll meg a tricepsszel.

Alapvetően: sok a munka egy-egy izomra. Nagyon sok. Bicepszre heti 2x 15 sorozat hülyeség, ez az ajánlott optimális 10 munkasorozat triplája.


A láb az rendben van, bicepszről már beszéltem.

Mellre sem kell ám 19 sorozat, elég 12-14.

A hát az kb. rendben van(kicsit talán lehetne itt is kevesebb, főleg, hogy áthúzást is csinálsz előtte).

Tricepszre ez rengeteg megint, nem kell ennyi. Elég 11-12 sorozat rá.

Váll: hova megint ennyi? 8 sorozat előre emelés?! Egy sorozat sem kell elülső deltára(kap nyomásoknál), ha nagyon le van maradva, egy gyakorlat lehet 3 sorival. Az a csigás lehúzás meg hogy kerül ide vállhoz?

Összefoglalva:

Túl sok.

Egyenletlen elosztás.

Hasra, alkarra nem edzel?

2013. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A láb sincs rendben: guggolás labdával? Ez mi a sza r? Rendes kemény nagy súlyos guggolás kell, nem bohóckodás. Minek heti kétszer bicepszezni??. Egyik nap kar, a másik nap meg mell-hát? Nem érzed aránytalannak egy kicsikét. Ez úgy ahogy van nem jó!
2013. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja tényleg, az mi a szar?

Én is csak a guggolásig jutottam, azt nem is fogtam fel.

2013. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!