Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felesleges kiegészítők?

Felesleges kiegészítők?

Figyelt kérdés
Több éve edzek rendszeresen súlyokkal, 22 éves vagyok, 180 cm és 86 kg, alacsony testzsírral. Erőemeléssel kezdtem aztán pár hónapig a súlyemelést is kipróbáltam, pár hónapja kezdtem a testépítést és azt tapasztaltam, mennyi felesleges információ van kinn mindenhol. Főleg a kiegészítő cégekre gondolok, akik a ludasak az ügyben. Folyamatosan terjesztik az újabb kutatási eredményeket, hogy miért szükséges mindenképp a termékük a fejlődéshez. Az összes mai testépítő bölcsességet baromságnak tartom, amik nem működnek megfelelően egy naturál atlétánál pl. napi 6 étkezés is csak nem naturál versenyzőknek érdemes és csak egy újabb ok, hogy eladassák a turmixokat, fehérje szeleteket. Vagy egy másik példa az edzés utáni gyorsfelszívódás. Értelmetlennek tartom az egészet, nehogymár ha nem eszik valaki egy órán belül az 'anabolikus kapuban' akkor már nem építi be a szervezete a tápanyogot. Csak még egy okos marketing, hogy eladják a 'gyorsfelszívódású komplex szénhidrát mátrix'-okat. Glutamint, arginint meg a tesztoszteron fokozó csodaszereket már nem is mondom. Saját tapasztalatból írom, hogy mikor kezdtem 60 kg voltam, heti 3-4 edzésem volt, napi 3-4szer ettem, nem számoltam sohasem a fehérjéket meg szénhidrátokat csak ettem mikor éhes voltam és annyit amennyit kívántam. Minden edzésen a tőlem telhető maximumot adtam és nem használtam egyik manapság elengedhetetlen kiegészítőt sem mégis folyamatosan fejlődtem. Amiatt írtam ezt, mert rengetegen kérdeznek itt, hogy milyen kiegészítőkre költsenek, melyik kreatin a legjobb, melyik edzés utáni ch. Szeretném tudni én vagyok-e itt az egyetlen, aki még ilyen 'őskori' módon közelíti meg a dolgot: semmi szükségtelen kieg., ösztönös étrend, kemény edzés?
2013. dec. 27. 02:19
1 2 3
 1/23 clint ***** válasza:

Maximálisan egyetértek...

A reklámszöveg sokat számít manapság és az emberek mintha egyre hülyébbek lennének... Odabas.znak egy jumbos vödröt egy testépítő kezbe lefotozzák és veszik... azt hiszik a képen levő ember emiatt izmos, nem pedig évi 3-4 kemény szteroidkúra miatt.

Olyan mintha a Call of Duty végigjátszása után képzett katonának hinnénk magunkat, holott sajnos manapság minden csak megtévesztés...

Rád van erőltetve egy ember véleménye, és lehet nem is igaz, de mi emberek ilyenek vagyunk..

ettől izmos leszel, ettől lefogysz, ettől egészséges leszel stb...

2013. dec. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hú te itt akkor ezzel a logikus és élet közeli gondolkodással ritka pozitív kivétel vagy,mert ide elég sok elvakult gyurma agy ír,aki azon kívül hogy vágólapozza a builder mondatait újat egy sem mond.Kb ezért nem is válaszolgatok már vagy 3 éve gyúrós kérdésekre max trollként.És nem te vagy az egyetlen abban amit csinálsz.
2013. dec. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A kiegek egy része tényleg felesleges, a vitamin, tejsavó+valami gyors ch ami szerintem ér valamit, de a bedurrántók, ... értelmetlen dolgok, főleg hogy sokan folyamatosan isszák, kb mert finom.
2013. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Dogmatix91 ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=oQaKhThqMmw aki tud angolul jól fog rajta szórakozni.

Azért nem minden kieg. hülyeség. Persze a gyártók reklámozzák mert ebből élnek és sokan megveszik a retkeit. Én mondjuk az energizálókat sem tartom hülyeségnek, tekintettel arra, hogy nem kávézom. Persze pár koffein kapszulával is el lehet intézni ezt. Kreatint meg be lehet vinni húsból is, csak kinek van pénze napi minimum 1 kiló marhára vagy valami normális halra? Egyszerűbb megvenni egy monohidrátot. Én használok kreatint és nem tartom pénzkidobásnak, rajtam sokat dobott és nem vizesedtem.

Azt mondani, hogy hülyeség számolni a kaját, azért elég bátor dolog. Kismillió példa van, hogy rendbe rakták az étrendjüket az emberek és így fogytak le iszonyatos mennyiségeket, vagy épp így nőttek meg. Persze ezt nem kell annyira szigorúan venni, hogyha 10grammal több szénhidrátot vittél be akkor vége a világnak.

2013. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az hogy kaját számolni hülyeség emberfüggő. Van aki minden szartól fejlődik, de ismerek olyat akinek szabályos az edzése, 8 éve edz, de néhány 6 hónapja edző srác már lehagyta méretben, mert a max fehérje amit bevisz párizsi, húst nem szeret, kieget nem fogyaszt.

Nem azt írtam, hogy a bedurrantó hülyeség, de sokan folyamatosan használják, mert finom kb, alkalmanként jó dolog, főleg ha szar napod van, vagy maxot akarsz valamiben.

2013. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Nemazér, de aki elhiszi, hogy a testépítő _csak_ a jumbótól lett sikeres, és _márpedig_ minden kieg muszáj, ahhoz, hogy ő is az legyen, az meg is érdemli. A gazdaság egy (kicsit bonyolultabb, mint ahogy a legtöbben látják) dolog, el kell adnod a termékedet, nehogymár ezért hibáztassuk a gyártót. A végső döntés úgyis a tied. Úgy csinálod, ahogy kedved tartja, kipróbálhatod így is, meg úgy is, aztán meglátod, mi lesz. Ha sikeres vagy, örülj neki. Ha érdekel, és kíváncsi vagy, vegyél glutamint, arginint és társait, ártani nem árt, és tulajdonképpen annyi 'felesleges' dolog van még a világon, ez semmivel sem rosszabb, mint azok, sőt.


Azt meg úgy bírom, amikor szerencsés genetikájú hepciáskodik, hogy mér tervezzen bármit is, amikor neki jó :D Odaadom a genetikámat, amivel az "ösztönös" kajálással is fogyok az eleve anorexből, és aztán pofázz, köszi.

2013. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 dirtboy ***** válasza:

Wash nagyon jól leírta mi is itt a kulcs,egyetértek vele.


örülj neki kérdező hogy jó a genetikád és fejlődsz így is,de ettől még nem kell hülyének nézni azokat akiknek ettől többet kell tenni azért hogy ők is fel tudjanak mutatni fejlődést.

2013. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 clint ***** válasza:

Valamit azért irt a kérdező...

Ha valaki kérdez itt mit csináljon hogyan stb, egyből mindenki hatféle kiegészítőt ajánl neki, kidob 20-30ezret rá aztán meg lehet nem fejlődik és csalódik egy nagyot mert azt hiszi csodaszerekre költött 30ezret...

Ráadásul mindenki azt hiszi mindenkinek ugyanaz jó, holott szintén nem...

2013. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 dirtboy ***** válasza:

van aki sok kieget ajánl igen,de legtöbbünk mindig csak az alapokat /vitamin,fehérje,olcsó gyors ch/.

ezek azért nem egy nagy dolgok,bárkinek jó.

van aki kreatint és egyéb aminosavat stb is ajánl,nem értek vele egyet én sem csak nem szólok bele.

tömegnövelőket sem nagyon szoktunk itt ajánlani max megjegyezzük hogy ha más nem akkor ez vagy az jobb lenne mint amit ő kinézett cukorkupac.

2013. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az biztos,hogy sok fölösleges dolog van köztük,de legalábbis lehúzás a vevő felé.Az anabolikus ablak sztem is hülyeség,mint pl.az olyan hiedelmek is,hogy 3 óránként kell bevinni fehérjét,mert különben elkezd leépülni az izom...Meg amikor beszélnek a gyártók a kiváló minőségű termékeikről...És ezen felbuzdulva a hiszékenyebb testépítők a "biztos tudástól" eltelve tapsolnak maguknak,hogy mennyivel egészségesebb egy táplálékkiegészítő,mint az átlagember bolti kajája.nyilván,persze az se semmi általában,de megéri elolvasni egy "sportolók számára előállított speciális élelmiszer" nevű protein szelet összetevőit,vagy proteinport,ami ugyanolyan feldolgozott,agyonfinomított cucc,aceszulfám-k-val,kukorica fruktóz sziruppal,és egyéb finomságokkal,tehát nem olyan biztos az,hogy egészségesebb...

A multivitaminokról osztja az észt Bunny egy-két videójában,hogy az csak egészséges lehet,mert hát a vitamin az egészséges,aki mást mondd az hülye.Igen ám,a vitamin egészséges,csakhogy a természetet nem lehet becsapni.Ne képzeljük azt,hogy a laboratóriumban előállított vitamin az teljesen ugyanolyan lesz,és ugyanolyan hatékonysággal fog hasznosulni,mint a gyümölcsben lévő,akkor sem,ha molekulárisan megegyezik vele.A természet azért adta nekünk a zöldséget,gyümölcsöt,hogy azt együk.A természetben nincs olyan,hogy multivitamin fa,vagy c-vitamin fa,és ez nem véletlen.Azért van a gyümölcs,a zöldség,mert a vitaminok szervezeten belüli optimális hasznosulásához az egész gyümölcs,zöldség kell.Persze itt is minden meg van magyarázva,hogy a mai gyümölcsökben már alig van tápanyag,és az nem elég az embernek,külön multivitamin márpedig szükséges...hát persze,hogy szép neon sárga legyen tőle a vizelet,és vastagodjon a gyártó pénztárcája.Ha nem lenne elég tápanyag a mai gyümölcsökben ki sem tudnának fejlődni rendesen.Rendben van,hogy környezetszennyezés,meg minden,de ez akkor is túlzó marketing duma.Vagy a tejsavó:szapulják a tejet,hogy az milyen rossz,mert nem az embernek lett kitalálva,hanem a bocinak.Ez rendben is van.De a tejsavó is tejszármazék.Lehet,hogy kivonják a tejből a zsírt,cukrot,de a tejsavó sem az emberi szervezetbe való,csak jobb,mintha még zsíros,és tejcukros is lenne.Vajon miért f..snak tőle sokan? a hasmenés egy védekező reakció a szervezet részéről,hogy meg kell szabadulni a bélrendszerben lévő anyagtól,mert irritáló,nem a szervezetbe való.

2013. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!