Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van-e jelentőssége, ha heti 6...

Van-e jelentőssége, ha heti 6 alkalommal edzek minden nap 1 izomcsoportot, nem pedig heti 3 alkalommal alkalmanként 2 izomcsoport?

Figyelt kérdés

Az edzésterv így néz ki:

hétfő: bicepsz

kedd: mell

szerda: láb

csütörtök: hát

péntek: tricepsz

Szombat: váll

Vasárnap: pihenő

hasat nem írtam oda külön, 2 naponta van.



2013. dec. 30. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges sőt nem is jó mivel van olyan izomcsoport ami hat a másikra így ha azt edzed aznap és másik nap a másikat kap az előző belőle így már megint túl edzettség lesz.
2013. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 testedző válasza:
felesleges heti 6-szor edzened egy izomcsoportot, mert kell regenerálódási idő is az izmoknak. sőt lehet többet ártanál neki mint hasznot.
2013. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

csinálj 4 napos edzéstervet:

Hétfő: Mell

Kedd: Hát

Csütörtök Láb

Péntek:Váll-kar

2013. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én pl A és B napokat edzek, 2 napra van minden összerakva.

ellentétes szuperszett edzés rendszerben.

egy nap edzés, egy nap pihenés, a felosztás.

2013. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem egy izomcsoportot edzek minden nap, csak minden nap edzek, mindig más izomcsoportra. figyelembe vettem azt is, hogy pl. a hátat minél messzebb rakjam a bicepsztől, a mellet a tricepsztől, hogy ne zavarják egymás regenerálódását.
2013. dec. 30. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet olyan felosztás, ahol nem zavarnak be egymásnak az izmok.

Például;

Hétfő: Has, kar

Kedd: Combfeszítő, vádli

Szerda: Has, mell

Csütörtök: Hát

Péntek: Combhajlító, vádli

Szombat: Has, váll

Vasárnap: Pihenőnap


De egy normális háromnapos edzéstervvel többre jutnál!

2013. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tied nem jó, mert tricepsz utáni nap sem kéne vállazni. Meg logikátlan, hogy a felkarra jutnak külön edzésnapok, a combra meg nem.

Konkrétan egy bicepszedzés például negyedóra vagy húsz perc, annyira lemenni is felesleges.

2013. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Butaság. Egy komolyabb bicepsz edzés olyan 20 perc. De akkor már igencsak kitettem magamért. Aztán mit csinálok? Vagy előtte kardió utána meg ilyen idétlen kiegészítő gyakorlatok?

Mellesleg nekem az a sokévnyi tapasztalatom, hogy hatásosabb előfárasztani az ilyen kisebb izmokat. Pl. a kar izmait. Szerintem képtelenség normálisan megedzeni a bicepszet csak bicepszedzéssel, de hát ez az én véleményem és tapasztalatom.

Ha ennyiszer szeretnél járni akkor oszd le 3-4 napra az egészet, majd menj le egy kiegészítő napon is, amikor azt csinálod ami jólesik. Hogy azért, mert le van maradva, vagy azért mert örömet okoz édes mind1.

De akkor se csak bicepsz.. Akkor már legyen mellette valami.

Ha már variálni akarod, próbáld ki.:

combhajlító, bicepsz.

combfeszítő, tricepsz.

hát, hátulsó delta, csuklya.

mell, elülső, oldalsó delta.

2013. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!