Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként milyen fehérjét...

Kezdőként milyen fehérjét illetve tömegnövelőt kellene használnom? Bővebben lent

Figyelt kérdés
hol érdemes ezeket beszerezni, ahol biztos jót kapok és nem vernek át. és a legfontosabb, fél évig jártam kondiba (nem szedtem semmit, szinte észrevehetetlen a változás) de jelenleg szabadidő hiányában nincs időm kondiba járni, így vettem egy francia rudat meg súlyokat, ezzel tudok-e eredményt elérni és van-e értelme emellé tömegnövelőt vagy fehérjét használnom? szóval ezzel tudok-e minden izom csoportra gyúrni nehogy aránytalanság lépjen fel
2014. jan. 3. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy francia rúd és a súlyok nem elég az összes izom megedzésére. Egy alap edzéstervhez(amely ráadásul nem is elég változatos) szükséges:

1 egyenes rúd

állítható fekpad(ha esetleg nem állítható, az még nem a világvége)

guggolóállvány

súlyok


Húzódzkodni lehet fákon is :)


Az étrend fontos nagyon. A tápkieg is ennek a részét képezi, és ha komoly fejlődést szeretnél, akkor tudatosan kell táplálkoznod. Tömegnövelő étrend kell.

Ha fehérjét veszel, akkor kell mellé gyors ch

Fehérje:

[link]


Gyors ch:

[link]


A tömegnövelő ennek a kettőnek a keveréke, de érdemesebb külön venni.

Ami még fontos: multivitamin. A fehérje- és szénhidrátbevitelt meg lehet oldani szilárd kajából, de a vitamint nem.

2014. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszi szépen
2014. jan. 4. 00:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Fehérje: pl mhn whey, myprotein impact whey, nitro pure whey gold, stb. Ezekhez edzés utánra 40-50 g gyors ch, pl maltodextrin, dextróz, vagy carb-f, cabo x.

Vagy veszel kész tömegnövelőt: mhn gainer, volumass35, jumbo prof.

Anyagilag jobb a külön protein + ahhoz adott ch.


Kell multivitamin is, pl mega daily one plus, vitabolic, + 1g C-vitamin. Kell még halolaj (omega3 zsírsav).

2014. jan. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kb 1,5 hónapja edzek. Kizárólag egykezes súlyzóval, fekvőtámaszok is pl, csak otthon. És van eredménye, ha nem is szédületes. Igyekszem minden területet edzeni. Most csinálok dupla edzéseket, hogy egy adott izomcsoport ne csak heti 1X legyen edzve.

Biztos nem aktuális már több mint 9 év távlatból, de én Biotech-kel kezdtem (tesómtól örököltem meg 1 kilót), aztán jött a Gymbeam, most meg a Builder 100% Whey Protein. A Biotech jó volt, a Gymbeam talán kevésbé. Most a Builder még 2. napja van csak fogyasztva, szóval ennyi idő alatt nincs különösebben pontos észrevétel/vélemény. De alapvetően elégedett vagyok eddig ezekkel. Jó árban vannak (amennyire elszálltak, azokhoz képest még mindig), és az ízükkel sem szívtam meg.

2023. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval ha eredményt akarsz elérni, akkor rendszeresen kell edzened, megfelelő súlyokkal. Ha már megszoktad, akkor mehetsz kicsit feljebb. Én 12 kilós egykezessel nyomom jelenleg. Azért ezzel is le lehet fáradni, nem kell 100 kilókat emelgetni (Jó, azok nem egykezesek:D). Ha a könnyebbet megemeled sokszor, többre mész, mintha a nehezet emelgetnéd kevésszer.
2023. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!