Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Adott egy edzésterv, benne...

Adott egy edzésterv, benne gyakorlatok meghatározott ismétlésszámmal. Ezeket egymás után kell végezi vagy össze-vissza is lehet?

Figyelt kérdés

Tehát pl az van benne, hogy: Lábhajlítás: 3x20 ismétlés

Lábtolás: 3x15-20 ismétlés

Lábnyújtás:: 3x20 ismétlés

Akkor mindenképp először a lábhajlítást kell elvégezni, a 20 ismétlés után szünetet tartani, vagy lehet úgyis pl hogy 20 lábhajlítás, aztán 20 lábtolás, aztán megint 20 lábhajlítás, majd mondjuk 20 lábnyújtás. Vagy egyszerre egy gyakorlatot kell letudni?


2014. jan. 11. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindent lehet.

A tömegnövelés szempontjából célszerű letudni az első gyakorlatot, aztán a másodikat és így tovább.

Amit te felhoztál, azt úgy hívják, hogy köredzés, ami intenzívebb ezáltal kardiovaszkuláris hatása is van.

Ez a tömegnövelés szempontjából nem a legelőnyösebb, de nagyobb állóképességet ad.

Igazából a köredzésnek csak teljes testes edzésnél van értelme.

Nem is köredzésnek, hanem óriássorozatnak hívjuk azt, amikor egy testrészre pihenés nélkül csinálunk három gyakorlatból egy-egy sorozatot, és csak utána pihenünk.

Ez egy intenzitásnövelő technika haladóknak.


Ha például megcsinálod a három sorozat lábtolást.

Utána meg a lábnyújtást és a lábhajlítást felváltva végzed, akkor ez utóbbit hívják szuperszettnek.

Ez is egy intenzitásnövelő technika haladóknak.


A kérdésed alapján te még kezdő vagy, szóval ezek még nem neked való dolgok. Sőt szerintem neked még nem is kéne külön lábedzés, hanem heti három teljes testes, átmozgató edzés kéne!

2014. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Elkezdtem egy edzéstervet követni, most ezzel próbálkozom továbbra is. Végül úgy csináltam hogy a 20-20 ismétlés között 1-3 perc szünetet tartottam, a gyakorlatok között meg max 3-4 percet.
2014. jan. 12. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!