Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérje, vagy más...

Milyen fehérje, vagy más "testépítő szert" ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára 17 éves leszek. Aktívan sportolok heti 5x. Ebből 4*1,5 órás edzés, és 1*2,5 órás. Vízilabdázom. Most ugye az úszós (alapozási) időszak van. Erősen meghajtom az edzést, viszont nem nagyon látom ennek az eredményét. Ezért gondoltam, hogy ilyenekhez folyamodnék, ami ugye nem dopping szer, hanem csak "elősegítő". "Minden evő" vagyok, tehát nem válogatok nagyon. Esetleg van hozzám hasonló, vagy olyan akinek van tapasztalata, aki használ/használt és neki bevált, de mégsem volt méregdrága. Előre is köszönöm szépen a válaszokat, továbbá ha kérdés van, mert mondjuk nem sok derült ki, akkor írjatok.

Köszönöm még egyszer!


2014. jan. 13. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Magától a vízilabdától nem mindenki izmosodik jelentősen. Tömegnövelő étrend kell, de akkor már mellé valami normális erősítő edzés, súlyzóval vagy legalább saját súllyal.
2014. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1#


A heti 5ből 1 szer van súllyal való edzés ami 1 órás. Szerintem otthon iskola mellett,tanulás + edzésbe szerintem nem fér bele a súlyzózás, pedig van rá lehetőség (itthon van kb. 20-30kg-os súlyig fekvenyomó. Nem túl sok, de az is valami. Néztem ilyen BCAA-X féle kapszulákat, bár nem nagyon tudok kiigazodni. Sajnos a fejemben zavar van, hogy melyik mire is való, és milyen alkatoknál.

2014. jan. 13. 14:51
 3/16 anonim ***** válasza:

Akkor előbb talán olvasd el legalább 1 testépítésről szóló oldal alapismereteit, ugyanis az izomzat építésével leginkább a testépítés foglalkozik.


És hát, táplálkozás kérdése. Két vízilabdázó (adott edzést űző ember) között az izomzat különbségét az alkat és a táplálkozás fogja megszabni. Tehát ha nem súlyzózol külön, akkor sem mindegy hogyan eszel. Ennek kellene utána nézni.

2014. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt a honlapot [Link]: [link] Átolvasgatva okosabb lettem, (vagy annak érzem magam). Ugye én hízóképesebb vagyok, viszont olyanokról halottam, hogy az 50% alatti fehérjetartalommal bíró készítményeket kerülni kell, inkább 70, vagy afelett. Ez igaz? Továbbá ugye én vegyesen (tehát 5x úszós, 1x súlyzós) edzek. Emelett akkor mi érvényes? Meg itt arra is kell gondolni (feltételezem, hogy olyanokat is javasolnak ami nem nagyon kell.A honlapon.)


Köszönöm előre is! ^.^

2014. jan. 13. 15:08
 5/16 anonim ***** válasza:

Heti 1 db súlyzós edzés nem valami sok. Ha pedig azt hiszed, hogy később több időd lesz, nagyot tévedsz. Pont, hogy iskola mellett szokott lenni az embernek a legtöbb ideje, habár ha már alapból eljár heti 5x edzeni, akkor tényleg sokat elvesz belőle.


Ennyi alapismeret viszont-úgy tűnik-nem volt elég neked, mert olyan dolgokba kérdezel bele, amik jóval többedrangúak, semhogy kezdőknek szüksége volna rájuk, valamint te magad is bevallod, hogy zavar van a fejedben. Javaslom, olvasd el a Sárga Kapszulát.


Egyébként a tömegnövelő étrend mindenkire érvényes, lényegében arra is, aki nem űz sportot, de tömeget akar növelni. Csak meg kell találni a kellő tápanyagmennyiséget, ugyanis amennyi tápanyagot súlyzós edzés okozta stimulációval felvennének az izmok, az messze több, mint amit vízilabdával, vagy esetleg mozgás nélkül felvennének, így neked felesleges volna ennyi és ilyen jellegű mozgás mellett hivatalos, súlyzós edzéshez írt mennyiségeket követned, de majd kitapasztalod. Javaslom a fehérjét kezdd 1-1,5g/ttkg-ról, a zsírt 0,5-1g-ról, a ch-t 3 g-ról, és majd ez utóbbit növeled, ha nem jön a tömeg, de mondom, lehet, hogy felesleges volna, mert ennyi edzésnél nem valószínű, hogy túl sok többletizmot fel tudnál szedni, így csak felesleges kalóriaplusz lenne.


Szóval olvasd el a könyvet, ezt nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=2z-eAEiZ5n8 és majd ha még ezután van kérdésed, gyere vissza.

2014. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nos.


Rengeteg oldalt átelemeztem, némelyik egymással mond ellent. Illetve barátokkal is beszéltem, tehát leszűröm, ami nekem (vagyis szerintem számomra) jó lenne. Igazából fehérjét (proteint) szoktak inni edzéstársaim is. Ugye ezt én is jobban megnéztem, elolvastam ,és utánakerestem. Számomra szerintem ez teljesen megfelelne. Viszont! Kellene egy normális étrend, ami nem tudom, hogy "Fejlődő szervezet" gyanánt, hogyan is kéne tennem. Reggelire kb. semmit nem szoktam enni. (nem érzem reggel, hogy éhes lennék, és ez kb. dél- 1óráig tart. Utána megéhezek, és bedobok egy szendót, max 2őt.(összesen 2 nagy szelet, és kettévágva, gondolom értitek.) Nagyon nem is kívánok többet. Utána hazajövök, és ebédelek (valamikor 2 instant leves, vagy valami aprót eszem.) Van keret arra, hogy egyek, de valahogy ilyen az étkezésem, eléggé szabálytalan. (Van gyomorégés elleni külön tablettám is, lehet ,hogy pont azért is,mert így étkezem. Nos, de lényegre visszatérve... Akkor szerintetek milyen diéta, vagy étrend átalakítás lenne jó, ami nem méregdrága, illetve ami nem csak salátából, és répából áll. Előre megköszönném a segítségeteket, továbbá egy kis tapasztalat is jól jönni, ki milyen diéta / étrenddel érzi/látja a javulást.

Köszönöm!

2014. jan. 14. 15:18
 7/16 anonim ***** válasza:

Hmm, sportolói étrnd. Szendó, nem semmi :))


Sok zöldség, husi és zsír. Ennyi kell szendó helyett :)

2014. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Valóban, a szendót tudom, hogy nem találjátok, (meg nem is az) helyes étrendnek, csak az iskola nem támogatná szerintem, ha grillcsirkesütőt, illetve mikrót vinnék a tanterembe/iskolába. Mellesleg a hideg hús pártja nem vagyok, mivel tudjuk mi történik a hideg (olajos/zsíros) hús fogyasztása után... ^.^ Zöldséget kedvelem, szeretem, meg jó is. Szoktam fogyasztani, főleg tojással, illetve salátatálakba keverve. Hús... hát igen, vacsorára mindig nálam alap feltétel, hogy HÚS kerüljön a tányéromra. Általában a köretet annyira nem is kedvelem, inkább csak a húst, valamiért ilyen vagyok :$. Viszont nekem mindent megérne a számomra is elfogadható alak. Mások szerint a mellizmom az megvan, ami látszik, viszont nekem a szálkásítás hozna örömet, főleg hasi tájékon.

Emellett, persze Várnám a diéta ötleteket, ha van :)


Köszönöm szépen!

2014. jan. 14. 15:33
 9/16 anonim ***** válasza:
Salátával répával nem is lehet tömeget növelni, bár mindenképpen jó alapanyagok. Keress rá, hogy tömegnövelő étrend, és olvasd el végre azt a könyvet. Találsz majd mintaétrendet bőséggel.
2014. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben, átolvasom, meg most is olvasgatok & keresgélek. Viszont én NEM tömegnövelőt, hanem szálkásító céljából keresem. :) Kettő nem feltétlen ugyanaz. Azért kösszi, mindent megnézek ^.^ :)
2014. jan. 14. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!