Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő tömegnövelő?

Kezdő tömegnövelő?

Figyelt kérdés

[link]

Erről lenne szó. Nehezen hízó vagyok és ez számomra árban is megfelelne.



2014. jan. 15. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Aha. 27% fehérje van benne, tehát 6800 grammban 1800 gramm fehérje.


+ 7% talán jóféle zsír (476 g)

+ 58% szénhidrát (3944g)


És ez 13 rugó.


Na akkor számolunk picit.


Tojás fehérje mondjuk szárított tojás proból ~4000 ft/kg, hát ez nem 100% fehérje de olyan 75%. Szóval ha csak tisztán protein lenne, akkor azért olyan 5300 forint is meglenne egy kiló. Hát ja.. Ez mondjuk drága fehérjének számít..


Akkor az 1,8 kg fehérje ami a cuccban van az 9600 forintbe simán belekerül.. mondjuk ugyan ez tejsavóból..


Na jó, 4000 ft/ kg ár az átlag a fehérjék között, most számoljunk ezzel, 9600 helyett legyen mondjuk 7500 forint amennyit a fehérjetartalma reálisan ér.


Mellé 4 kg szénhidrát ugye, zabból meg cukorból ócska sz.arok ezek, 200 ft a zab kilója, nyilván az nem 100% ch de ez akkor is egy ezresből kijön kb. Legyen 1500, mert drága a cukor.


7500 + 1500 + kókuszzsír az MCT, abból fél kiló van benne kb. 700 ft.


10 000 forint körül van a reális értéke, körülbelül. Hát, nézd nem mondom hogy fele áron, de olcsóbban is kihozod.. 3000 forintot megspórolsz ha magad kevered össze a cukrot a fehérjével.. és abból már d-vitamint vagy c-vitamint vehetsz. Vagy tényleg jó minőségű tojás proteint vehetsz, adalék sz.arok nélkül kb. 13 ezerért. Amúgy 12500 ft. 3 kg tojás fehérje por, mellé meg eszel rizst, cukrot amit akarsz.. Tehát mindenképpen megéri neked külön vásárolni az anyagokat, és összedobni turmixba, már anyagilag. Akkor tudod a legjobban hogy mi van benne.


Plusz elvileg hosszú távon fogyasztasz tömegnövelőt, tehát nem mindegy hogy 3 vásárlás után már majdnem összespórolsz egy 4. adagra (ha 3000 forintot megspórolsz azzal hogy magadnak kevered be).

2014. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor tudnál nekem ilyen "kombót" mondani ami kijön ennyiből vagy kevesebből?
2014. jan. 15. 13:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igazából erről írtam.


Én azt fogom, hogy 3 kilósan lehet venni tojás fehérje port, ez 100% és 75% között valahol.. tartalmaz fehérjét, és 3x4250 forint ha minden igaz (amúgy Caprivous kft).


Azért veszek ilyet, mert nem fogok mindenféle ócska tejes vagy szójás vackot megenni aromákkal meg minden sz.arral, amúgy meg a 'sima' tojás proteinek úgy árban.. 8000 forint/ kg fölött vannak..


Tehát ehhez már lehet rakni amit akar az ember.. lehet enni zabbal, lehet tenni hozzá cukort, lehet enni zsírral, aki amennyi szénhidrátot eszik vagy nem eszik azt hozzá lehet keverni már. Lényeg, hogy egy tisza és jó minőségű fehérje alap megvan.


Én most egy időre fogok tolni ch-t, lesz edzés utáni shake-ben ilyen tojás, akkor egy 20-30g cukor mert valamiben úgyis meg kell halni, és kakaó por, az jót fog tenni neki. Hát így. És akkor én állítom be, hogy mégis miből mennyi van benne, nem lesz drágább mint egy kommersz 'tömegnövelő', de biztos hogy minőségibb lesz (a fehérje benne mindenképpen).

2014. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!