Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas a vérnyomásom, vagy ez...

Magas a vérnyomásom, vagy ez normális még?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 179cm a magasságom és 85kg a tömegem.


A héten 2x mértem, otthon voltam, ebéd után nem mozogtam semmit, mondhatni éppen nyugalmi állapotban történt a mérés.

142 volt meg 147, a perre nem emlékszem, de majd legközelebb felírom.


Sportként testépítést végzek, heti 3x 1-2 órát szoktam edzeni intenzív súlyzós edzést. Szedek megfelelő mennyiségű vitamint, halolajat (Omega3-6), emelt C-vitamin bevitel van + kálcium magnézium.


Egyetlen káros szenvedélyem a kávé fogyasztás, kotyogós fajta. A mennyiség úgy néz ki, hogy reggel tejjel kb. 1.5dl kávé, délben újra ennyi, és délután valamikor megint ennyi, vagy picit kevesebb.


Teljesen jól vagyok, semmi panasz, erőben és állóképességben is, se szívproblémám se más problémám nincs és nem is volt, igazából makk egészséges voltam mindig, és most is annak érzem magam.


Gondoltam azért rákérdezek ki mit mér magán aki hozzám hasonlóan sportol és kb. ilyen paraméterekkel rendelkezik.

Kell aggódnom a 140-147 közti vérnyomás miatt, vagy ez még teljesen normális? Tudom gyakran meg kéne mérni és úgy kiértékelni, majd meg is teszem, mert kíváncsi vagyok mikor mennyi...


Kösz a válaszokat előre is!



2014. jan. 22. 15:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy biztos nyugalmi állapotban mérhettem, mert emlékszem a pulzusom meg normális volt, olyan 70 körüli.
2014. jan. 22. 15:39
 2/17 anonim ***** válasza:
Eddig kardióztál? vérképed rendben? Amúgy igen, okozhatja a kávé.
2014. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ez biza magas 130/80 a korrekt nagy általánosságban.
2014. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
azért 4,5 L vízből is elég, nemhogy kávéból! (Főleg a kotyógos nem is a leggyengébb)
2014. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Passz, nem tudom milyen a vérképem, nem voltam orvosnál már évek óta. Tudom, tudom van aki szerint néha el kéne menni egy full kontrollra, de hát azt is tudja mindenki, hogy csak akkor járnak az emberek, ha úgy érzik baj van, és persze akkor már nagy baj szokott lenni, de valahogy én mégsem tudom elképzelni, hogy bajom lenne, mert nagyon fitt és erős vagyok és jól is érzem magam, nagyon jól.

Jó, az igaz, hogy néha keveset alszom, vagyis gyakran előfordul, hogy csak 4-5 óra az alvás, de nem szokott zavarni, fáradt sem vagyok soha.


Kardiót mostanában nem toltam, tömegelek, biztos van rajtam felesleg, mert a 85-86 kilós tömegem szálkásan csak 76-78 lenne szerintem, legalábbis így érzem a rajtam lévő nem túl sok felesleget, de hát szálkásan nem lehet tömegelni, szóval eszek rendesen mostanában, persze vigyázok azért a cukorral meg a gyors szénhidrátokkal, kenyérrel, tésztával, péksütivel és társaival, próbálok abból nem túl sokat.


A kávé sok lehet, én is soknak tartom, mert ha összeadom, akkor 3 x 1.5dl az már 4.5dl majdnem fél liter, ráadásul nem gyenge kávé, mert sima kotyogós... szóval sok lehet. Igaz mikor mértem már eltelt a KV bevitel óta legalább 4 óra, de attól még globálisan emelheti a vérnyomásom... gondolom én, kitart 3-4 óra után is a hatás, vagy utóhatás...

2014. jan. 22. 15:54
 6/17 anonim ***** válasza:
*dl :D de az se kevés
2014. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Steph, nem 4,5L és nem is 4.5L hanem 3 x 1.5dl az még nincs fél liter, persze ez sem kevés.

Ja, vizet megiszok naponta 3-5l között attól függően, hogy edzés vagy pihenőnap, mert nyilván edzés előtt közben és után simán letolok 3x1 liter vizet + amit napközben iszok 2-3l szóval edzés nap van bőven 5 liter víz átlagban.

2014. jan. 22. 15:57
 8/17 A kérdező kommentje:
ja, KV-val le kéne állni, mert nyilván nem túl jó a pumpámnak, tudom én... néha hónapokig leállok vele, néha meg visszaszokom és akkor jó ideig ez a fogyasztásom sajnos... tudom, nem kéne.
2014. jan. 22. 15:59
 9/17 anonim ***** válasza:

A kávé nem emeli ilyen mértékben a vérnyomást és nem ilyen hosszú időre.

A testépítés eleve nem tesz jót a szívnek, hirtelen terheli meg és aztán hirtelen van vége a terhelésnek. Természetesen sokkal jobb, mint a semmi, ez vitathatatlan, de nem a legjobb.

A kevés alvás, kevés folyadék okoznak magas vérnyomást, de én a helyedben foglalkoznék vele, mert a 147 nyugalmi állapotban magasnak számít.

2014. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozásból írom, de ez, hogy "A testépítés eleve nem tesz jót a szívnek, hirtelen terheli meg és aztán hirtelen van vége a terhelésnek." ez hülyeség már ne is haragudj!


Hirtelen terhel? Miért? Bemelegítés van, legalább negyed óra, a terhelés fokozatos, és sokkal kisebb a terhelés a szíven mint mondjuk egy futó, vagy egy bicajos esetében, nem értem az elgondolásodban a logikát.

Ami a végét illeti, ott sem értem miért van hirtelen vége? Testépítő vagy vagy voltál, hogy ennyire tudod? Én nem így látom ahogy te, pedig én benne vagyok. :)

2014. jan. 22. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!