Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Néztem növényi fehérjéket...

Néztem növényi fehérjéket (borsó, szója. ) és nagyon sok benne pl: a glutamin. Akkor miért nem jó fehérje források?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
mert a glutamine nem fehérje!
2014. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom, de ha van benne jó AMINOSAV akkor mi a baj vele?
2014. jan. 25. 23:40
 3/5 anonim ***** válasza:
azért, mert egy aminosav megléte miatt még nem feltétlenül jó az egész aminosavprofilja... A szója meg kifejezetten allergén dolog pl.
2014. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Liza30 válasza:

A természetben megközelítőleg 300 különböző típusú aminosav létezik, de legtöbbjük nem játszik lényeges szerepet az egészségünkben. Ezzel szemben az emberi szervezetben kb. 20 fontos aminosav található, amik közül 9 esszenciális aminosavnak minősül. Esszenciális, mivel a szervezetünk önmagától nem képes előállítani azokat más molekulákból, ezért nekünk kell pótolnunk azokat különböző fehérjedús tápanyagok formájában. Ez a 9 esszenciális aminosav a következő: leucin, izoleucin és valin, metionin, valamint lizin, fenil-alanin, treonin, triptofán és hisztidin.


A szervezetünk viszont képes sok más aminosav (például alanin, arginin, taurin és glutamin) szintetizálására az egyes esszenciális aminosavakból és más tápanyagokból.


Egyes tápanyagok az összes esszenciális aminosavat tartalmazzák, és olyan aminosavprofillal rendelkeznek, amelyek megfelelően kielégítik fehérjeszükségleteinket. Ezek az ételek szinte kizárólag állati eredetűek, de ezek közül is kiemelkedik a tyúktojás, amely tökéletes egyensúlyú aminosavprofilja miatt gyakorlatilag hivatkozási alapként szolgál más fehérjeforrásokhoz képest.


Általánosságban tehát elmondható, hogy akik nem fogyasztanak állati eredetű élelmiszereket (például a vegetáriánusok), nem jutnak olyan minőségi fehérjeforrásokhoz, amelyek optimális mértékben tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat, ezért hosszabb távon mindenképpen máshonnan kell pótolniuk azokat.

2014. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, én is tudok cikkel bemásolni!
2014. jan. 26. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!