Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 185cm,60 kiló vagyok, és...

185cm,60 kiló vagyok, és scheuermann-kór a hátbetegségem. Azt nem tudom elképzelni, hogy nem lehetne a csekély súlyomat és az izmaimat növelni ilyen problémával+ sokat eszek, nem hízok anyagcserém gyors. Mit kezdjek magammal ezekkel a paraméterekkel?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,pontosan,mit is takar ez a betegség,de szerintem egy orvor jobban meg tudná mondani,mint mi.
2014. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hogyha nekem megy 12 éves korom óta az edzés neked is fog! scheuermann-kór+ék alakú csigolyák+ elvékonyodott porckorongok. Először saját testsúllyal dolgoztam, 3 év után ment a kondi. Neked nem kell ennyit várni, hogyha felmentél 73-75 kilóra akkor már érdemes kondiba járni. Arra kell csak ügyelni hogy ne terheld rommá a gerincedet, gyógytornát csináld mellette. Azért lehetséges, mert egy konditerem azért kondi mert tele van rakva gépekkel, amik kevésbé terhelik az ízületeidet és a gerincedet. Jót fog tenni csak okosan kell csinálnod!
2014. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogy tornázzam fel a 60 kilómat 70-re? Hiába eszek naponta sokszor, és sokat , nem hízok. Az agyagcserém gyors,szereket meg nem fogok szedni.
2014. jan. 30. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy szereket? Hát ne is kokszolj. Tápkieg mehet. (whey protein) Örülj neki hogy gyors az anyagcseréd. Eddz normálisan és egyél normálisan. Ennyi
2014. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:
nekem is ez van. beszéltem a dokimmal, egyet ne tegyél, mert nagyon árt - súlyok emelgetése - hiszen terheli a gerincet - és a túl puha csigolyák, csak jobban egymáshoz nyomodnak, terhelődnek.csak fekve emelj! lényeg: gerincterhelést ne csinálj!
2014. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!