Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondizhatok-e magas vérnyomással?

Kondizhatok-e magas vérnyomással?

Figyelt kérdés

Hello.

1éve van komoly fejfájás panaszom, eddig rengeteg vizsgálaton estem át de most úgy néz ki hogy megvan az oka. 24 órás vérnyomás mérő azt mutatta hogy magas a vérnyomásom ( 150-170 közötti értékek voltak). Erre kaptam gyógyszert amivel le tudom vinni. A kérdésem az hogy ennek ellenére én járhatok edzeni ( erőemelés, gyúrás) mert tudtommal az csak felviszi a vérnyomást.



2014. febr. 5. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűsíthetően elhízás van a magas vérnyomásod mögött (sejtés), ezért ha diétázol és kardió gyakorlatokat végzel, akkor helyrejön a vérnyomásod, és utána már tolhatod a kondit.
2014. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elhízva, a doktorom azt mondta hogy életem végéig kell szednem a gyógyszert. Nagyon fontos szerepet töltött be az életembe (számomra) a gyúrás amit 1 éve abba is kellett hagynom a fejfájásom miatt. Most viszont ha tudom kezelni a vérnyomásom és ez által a fejfájásom is megszűnik, szeretném újra kezdeni az edzést. Viszont azt olvastam hogy az erőemelés gyúrás növeli a vérnyomást, az érdekelne hogy a tartósan vérnyomás beteg emberek gyúrhatnak-e.
2014. febr. 5. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, olyant ahol nagyon erőlködnöd kell azt mellőzni kellene, néha még énis beleszédülök egy egy sorozatba. Inkább ilyen könnyebb súlyzós edzést.
2014. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mert a háziorvos dísznek van ?
2014. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!