Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha reggelire es edzes utan...

Ha reggelire es edzes utan magas Glikemias indexu kaja kell akkor emrt eszik minden testepito reggelire zabot?

Figyelt kérdés

zab az oszetett ch.vagyis lassan szivodik fel nem ugy mint magas glikemias indexu egyszeru szenhidratok.

Ezt kimondottan ektomorfoknal igaz



2014. febr. 8. 20:10
 1/6 dirtboy ***** válasza:
azért mert nem muszáj gyors ch,tejsavó és zab kombináció felszívódás elegendő
2014. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reggel nincsenek annyira kiürülve a glikogénraktárak, hogy indokolt legyen az inzulinodat btatni cukorral.
2014. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jó a kérdés!


Én is feltettem már. Ezek a válaszok jöttek testépítés rovatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__5128318..


Ezek pedig táplákozás rovatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5129..


Engem is érdekelnének a további hozzászólások!

2014. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jól értem, a kérdésben az van benne, hogy reggel edzel?Ha igen, utána természetesen gyors CH kell, a zabpehely nem túl szerencsés, de mint olvashattad, nem mindenki tartja a zabpelyhet "lassú" CH-nak.

Ha este edzel és úgy kérdezted, amit kérdeztél, akkor ugyanarra vagyunk kíváncsiak.


Az edzés utáni kaját kell rendbe tenni. Ha ott megfelelően visszatöltöd a glikogénraktárakat, reggelre nem vagy "annyira lemerülve", mint azt sokan hangoztatják.


Személyes tapasztalatom, hogy reggel tök mindegy, hogy zabpelyhet eszek vagy fehér kenyeret. Ha megy mellé fehérje (ami kenyér esetén lehet akár sonka is) meg zöldség, akkor semmi nem tolja a cukrom 4,8-5 fölé, vagyis ugyanannyi, mint éhgyomorra. Délelőtt is szendvicset eszem fehér kenyérrel, felvágottal, zöldséggel, zsír/vaj/margarin, a cukrom nem ugrál. Dél körül emelkedik meg és mindig este a legmagasabb, pedig estére már visszaveszem a CH-t, több a zöldség és mindig megy mellé sok fehérje is, ezenkívül a nap esti óráiban vagyok a leg-aktívabb. Mégis mindig este "magas" a cukrom".

Akkor hogy van ez?

2014. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a faher kenyerbe azert belekotnek.bar a glikemias indexe magas de a tapaerteke az nagyon gyenge.Egyembeknt ossze vissza edzek mert muszakozok.

jo lenne rendbe rakni ezt a kerdest..

2014. febr. 9. 11:32
 6/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Azt nem mondtam, hogy tápláló, csak azt, hogy nem nyomta fel jobban a cukrom, mint a zab. Vagy a zab sem nyomta fel kevésbé, mint a fehér kenyér.

Tápérték:

Ha azt mondjuk, a teljes kiőrlésűnek magasabb a tápértéke, akkor azt a rostok és a héjban lévő tápanyagok miatt mondjuk.

Vegyük ezeket:

- rost: OK, az kell, de ennél sokkal jobbak a zöldségekben lévő rostok. A gabonák héjában lévő rostok rontják egyes mikroelemek, pl. vas, cink, kálcium felszívódását.

- fehérje: az a teljes kiőrlésűben több van, de növényi eredetű, amit a testépítők nem is számolnak, mondván, hogy nem teljes értékű. Akkor meg minek?

- Vitaminok pl. B vitamok), ásványi anyagok: tény, hogy vannak a gabona héjában, de a szintén jelenlévő fitátok, mint mondtam, rontják azok felszívódását.

Tehát amit nyersz a hídon, elveszted a vámon. Jómagam arra jutottam, hogy CH-nak legtisztább a rizs, a rost és ásványi anyag bevitelt pedig zöldségekkel, tojás sárgájával, dióval ,állati belsőséggel és vitamintablettákkal lehet megoldani. Ettől persze én is eszem mindent, mindennel .majdnem minden reggel zabpehely, nyomom a barna rizst, a TK kenyeret és a durum tésztát, de nem félek a fehér kenyértől. Nyilván rosszabb, mert magasabb a feldolgozottsági foka, de ha eszel mellé zöldséget. meg fehérjét, nem gyorsabb CH, mint a TK-s kenyér.

Csak elmondtam az érveket pro és kontra. Hogy mi a konklúzió? Nem tudom.

2014. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!