Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ekomorfoknak maskeppen kell...

Ekomorfoknak maskeppen kell edzeniuk mint a masik ketto tipusnak?

Figyelt kérdés

Forumokon olvasgattam hogy Ekomorfnak kesebb ismetles szam,es kevesebb piheno kell a fejlodes erdekeben.Gondolom a tomegnoveles miatt gondoljak igy...

Ektomorfnak van valami amit mashogy kene csinalnia mint a masik ket tipusnak?



2014. febr. 9. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ektomorf, nem ekomorf.

Egyébként a három kategóriából ezt jellemzi a hosszú vékony izomzat, keskeny váll, minimális zsírraktár és nehezen izmosodás.

Az ő edzéstervük lényege, hogy viszonylag nehéz súlyokkal, kevesebb ismétlést végeznek, intenzív edzéssel. Mivel számukra a hízás nehezen megy, fehérjedúsan kell táplálkozniuk, javasolt a proteintartalmú italok fogyasztása is.

2014. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Noymozasaim utan eppen hogy nekunk kell a legkevesebb feherje..

65% ch

25% feherje

10% zsiradek

Masik ket tipusnak ettol csak tobb feherje kell mint nekunk.


Amit nemertek,hogy emrt jonnek nekem a alacsony simetles szamal mikor az izomnoveleshez a 12-15 ismetlest irja mindenki.Akkor az ekomorf mert nyomjon csak 6-8-at?

2014. febr. 9. 12:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs ez kőbe vésve, mindenkinek más jön be, ez csak egy általános meghatározás, mint amikor valami csillagjegyre ráraknak valami sztereotípiát, és van egy csomó kivétel. A testépítés ha normálisan csinálod hosszú ideig tartó sport, az idő alatt van lehetőséged próbálgatni az ismétlésszámokat, úgyis csak magadnak tudsz rájönni hogy mi a jó.
2014. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja egy csomo gyuros weboldal van es mindenki leirja a JOT allitolag de mikor van egy kerdes ami nincs tisztaba rakva akkor jonnek azzal hogy mindenkinek mas a genetikaja ,kikell ismerned onmagadat:)
2014. febr. 9. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
egy lehetőséget irnak le amit kipróbálhatsz ilyen cikkekben, a hangsúly itt az étkezésen van, nem éppen azon hogy 8 vagy 12 ismétlést csinálsz, én izomcsoportokra bontva edzek, mindig egy nagyobb súllyal végezhető "tömegnövelő" gyakorlattal kezdek, legegyszerűbb példa erre a mell edzésnél a vizszintes padon történő fekvenyomás, igen ott olyan súlyt használok amivel 7-8 ismétlés megy vagy kevesebb, de hátnál két ilyen gyakorlatom is van döntött törzsű evezés és mellhez húzás (vagy húzódzkodás), stb...
2014. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
még hozzáteszem szerintem pl egy tárogatásnál fölösleges a túl nagy súly használata amivel ilyen kevés ismétlésszám megy mert eleve sérülésveszélyes is lehet, ezt gondolom innentől kezdve át tudod ültetni a többi gyakorlatra is, nem kell felsorolni
2014. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kis számú ismétlés jobban rákényszeríti a testet arra, hogy izmot fejlesszen. Teher alatt nő a pálma, tartja a mondás és ez igaz is. Minél nagyobb terhelés éri a testet, annál nagyobb izomzatot kell fejleszteni hozzá. A 12-15 ismétlés az izom állóképességét is fejleszti. A kettő közötti út a piramis, amikor 12-10-8-6-4-ben mész lefelé, nekem ez vált be a legjobban az erősödéshez, van, akinek az 5-ös sorok jönnek be 5-6 sorozattal, ez baromira változó. Az izmok épüléséhez fehérje kell. Persze, kell a ch, mert tömegnövelés van, de az izom fehérjéből épül, nem cukorból, nem a zsírosodás a cél.
2014. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt még mindig nem lehet beskatulyázni testtípusokra. Mindenki tapasztalja ki magának, hogy mi a jó, ez a %-os levetítése az ajánlott makrotápanyagoknak meg egyértelműen baromság. Ha pl. valaki ektomorfnak vallja magát, és mondjuk 6g*ttkg ch-val tömegel, akkor is kell neki a 2g*ttkg fehérje, mert az mindenkinek kell. ha viszont valaki 8g*ttkg-al tömegel, akkor annak miért kellene arányosan több fehérjét enni, mint egy kicsit kevésbé nehezen hízónak?

Szerintem a makrotápanyagokat nem kell %-ra lebontani, maradjunk a régebbi, jól bevált módszereknél.

Az ismétlésszám mostanában nagy vitatéma, szerintem több elmélet is megállhatja a helyét, mivel nem vagyunk egyformák. Mert én pl. amellett vagyok, hogy nem az ismétlésszámot kell figyelni, hanem a sorozat hosszát, mert 20 ismétlést is le lehet tudni fél perc alatt és 6 ismétlés is mehet egy percig. Builderen volt egy cikk erről, igen, ezt szajkózom, de már korábban is így gondoltam.

2014. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

- "Ja egy csomo gyuros weboldal van es mindenki leirja a JOT allitolag de mikor van egy kerdes ami nincs tisztaba rakva akkor jonnek azzal hogy mindenkinek mas a genetikaja ,kikell ismerned onmagadat:)" - Sajnos ez az igazság. Ami bejön az emberek 90%-nak, lehet, hogy neked nem. Tényleg ki kell ismerned önmagadat.

- Oriza jól mondja. Miért kéne a nehezen hízóknak több fehérje? A nehezen hízó nem azért hízik nehezebben, mert rosszabb a felszívódása, hanem, mert alapjáraton több energiát éget a teste. Ezt az energiát nem fehérjéből égeti, hanem zsírból, meg CH-ból.

- "mikor az izomnoveleshez a 12-15 ismetlest irja mindenki" én ilyet még sehol nem olvastam. Lehet, hogy van, akinek ez jön be, de nem mondanám, hogy mindenki ezzel jön.

- Személyes tapasztalatom, hogy a fejlődés kulcsa az izom hipertrófia, vagy is a bedurranás és a terhelés változtatása, vagyis új ingert adni az izomnak. Ha ez megvan, az ismétlésszám csak aztán számít. Személyes tapasztalatom, hogy 6 alatt a fizikai erőd nő jobban, 6-10-ig (max 12-ig)az izomtömeg, 10/12 fölött a funkcionális izomzat erősödik.

- Én 6-8-as ismétlésszámmal fejlődtem a legjobban, csak éppen azt a súlyt, amivel 6-8-tól már eljutottam a bukásig, nem bírták az izületeim. Azóta 8-12-vel dolgozom, de ettől meg nem fejlődöm annyira.

- Jól írják előttem, hogy az ismétlésszám gyakorlat és izomcsoport függő is.

- Alapkérdésre visszatérve szerintem az, hogy kinek milyen ismétlésszám jön be, nem az anyagcseretípus függvénye. Az ektomorfnak másképpen kell kajáznia, ez tény. Ha valakinek, aki történetesen ektomorf másképpen kell edzenie, az nem azért van, mert ektomorf.

- Bocs, hogy ha átcsaptam okoskodásba és ha túl sokat fo stam a szót.

2014. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!