Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek miért fejlődik...

Szerintetek miért fejlődik nagyon nehezen a mellem?

Figyelt kérdés

Szóval szedek tömegnövelőt, mindenem fejlődik ahogy kell, de a mellem egyszer megsérült, részleges szalagszakadás, 6 hét kihagyás :S ... és azóta nagyon nehezen fejlődik, de ez már vagy 4 hónapja. Egyáltalán nem fáj, semmi baja, csak a fejlődéssel van baj.

Edzéstervem(néha módosítok rajta 1-2 gyakorlatot kicserélek vagy a sorrendet cserélem):

Fekve nyomás 4x8-10 (amennyivel megy, de kb 3 hónapja leragadtam a súlyt illetően)

Tárogatás 4x8-12

Tárogatás negatív és 30 fokos döntött padon 4x8-12

Fekvenyomás negatív és 30 fokos döntött padon 4x8-12


2014. febr. 24. 18:46
 1/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Használj egykezes súlyzókat és helyezz nagyobb hangsúlyt a döntött pados fekvenyomásra. Ennyi tárogatás szerintem felesleges. Én a negatív fekvenyomásnak és tárogatásnak nem látom értelmét, de ez egyéni felfogás kérdése.
2014. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alap mellprogram ami mindenkinek beválik: Fekvenyomás, 30 fokos nyomás, áthúzás, és tárogatás.
2014. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tyler913 ***** válasza:

Én is azt javaslom,hogy a rudas fekvenyomást cseréld egykezes súlyzókra. Egyrészt sokkal többet dolgozik a mellizom,másrészt kíméli az ízületeket.

Ahogy előttem írták,fölösleges a két tárogatás.


Simán lehet,hogy nem izolálod eléggé a mellizmod,a tricepsz és a vállak átveszi a munkát.

Próbálj meg változtatni az ismétlésszámon,akár 15-ig is felmehetsz kisebb súllyal,profi végrehajtással.


A tárogatással amúgy az a baj,hogy kevesen csinálják szabályosan. Látatlanban nem tudom megmondani,Te jól csinálod-e,de talán lehetne variálni pl. kábeles kereszthúzással.

2014. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amennyire lehet igyekszem rendesen, szabályosan csinálni, de elsősorban arra figyelek, hogy érezzem a gyakorlatot. Kipróbálom hogy lecserélem a rúddal való fekvenyomást egykezes súlyzósra. Köszönöm a tanácsokat!
2014. febr. 24. 22:30
 5/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Tárogatásnál arra kell figyelni, hogy ne essen be a könyököd. Sokan megfogják az irdatlan súlyokat és ilyen fekvenyomás-tárogatás kombót tolnak. Egyébként, jól teszed, ha úgy edzel, hogy érezd az izmot. Előfordul olyan , hogy szabályosan csinálod és szinte nem is stimulálod a célizmot. Ezért is szeretem jobban az egykezes gyakorlatokat :)
2014. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így van, köszi szépen!
2014. febr. 25. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!