Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hízás csak akkor történik ha...

Hízás csak akkor történik ha telítettek a glikogén raktárak? (Kcal minuszról beszélek)

Figyelt kérdés
És mi a helyzet a zsírokkal? Azok gondolom nem töltik a glikogén raktárakat, mitől függ hogy zsírból mennyi rakódik le?

2014. febr. 26. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Altalaban nagyon keves ch-bol lesz zsir kb evente 1kg-bol jo etrend eseten.

A zsir rakodik le mert a ch-bol lesz energia es a szervezet elrsktarozza a zsirt.

2014. febr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük hozzá, hogy az, hogy a bevett zsírból mennyi rakódik le, nagyban befolyásolja a zsír minősége és az életmód, valamint egyéni tulajdonságok is.
2014. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor miez a hülyeség h ha a glikogén raktár telített akkor a ch-t zsír ként raktározza a szervezet?
2014. febr. 27. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne hülyeség? Akként raktározza. Ezért nem ajánlot nagy mennyiségű egyszerű ch-t enni, főleg magában, mert hamar kerül a véráramba, és miután nem tud mit kezdeni vele telített glikogén raktárak mellett, a szervezet bepakolja zsírba.
2014. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tehát ha a glikogénjeim nincsenek feltölte, akkor mehet a krémes meg a snikers, addíg amig fel nem töltenek a cukortól? ( vagy épp mástól)
2014. febr. 27. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, mert nem minden tölt ugyanúgy, hiába édesség, egyszerű ch. Ha így volna, akkor nem lennének annyira ráállva arra a pár dologra edzés után a testépítők, ami a töltést illeti (dextróz, carb-f, vitargo), hanem az lenne mondva, hogy edzés után ehetsz mindent, amit csak akarsz, de nincs így.
2014. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az hogy édesség egy dolog, az édesítő is édes. Én most a cukor tartalom miatt mondtam ezeket, mondhattam volna kristálycukrot is. Tehát lemerült glikogén raktárak esetén amig fel nem töltenek teljesen ( úgy tudom ez egy sportoló esetében 800-1200g gliogén) addig a ch egyáltalán nem hízlal. Ergo ez egy több napos folyamat is lehet amikor nagy mennyiségű ch-t viszünk be, hízás nélkül jól sejtem? szóval diéta példáúl páran akik azon paráznak h diéta alatt félreettek tulajdonképpen nem lehet túl nagy hatással. Ezek szerint a cukor is "elfér" bizonyos mértékben diéta alatt, ha tudjuk hogy állunk a glikogén raktárakkal.
2014. febr. 28. 07:30
 8/11 anonim ***** válasza:
És honnan tudod teljesen pontosan, hogy hogy állsz velük?
2014. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
onnan hogy érzi az ember mennyire kíván egy tál rizst is magába akár vagy egy nagy adag tésztát, vagy akár egy szelet csokit. Vagy nem?
2014. márc. 1. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha te érzésre meg tudod mondani, hogy mennyi gramm glikogén van benned és még mennyi mehet, akkor megemelem a kalapom. Bár persze van benne igazság, csak ha mégsem jön össze olyanra az eredmény a végén, mint vártuk, akkor az nem kifogás, hogy dehát én mégúgy éreztem, hogy jöhet egy kis cukor.
2014. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!