Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Futás után fehérje turmix?...

Futás után fehérje turmix? Kell? Nem kell? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Tudom, itt is volt már hasonló kérdés feltéve, de itt is és a fórumokon is megoszlik a vélemény róla..


Futás után kell, vagy nem kell fehérje bevitel turmix formában? Hasznos? Nem hasznos?


Van, aki azt állítja teljesen felesleges. De van, aki azt mondja, hogy semmit nem árthat, akár egy edzést nem végző ember is megihatná simán.


Én heti hármat futok egy héten. Eddig egynél ittam fehérjét. A többinél kajálással volt pótolva, meg az edzéseknél is.

Hozzátenném, nem véresen komoly futások és edzések, csak amolyan formában tartó..


Szóval.. Kinek mi a véleménye?



2014. febr. 28. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. De ha van rá pénzed...
2014. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 viktorvarga ***** válasza:
folyadék pótlásnak jó,meg finom is..de ennyi.
2014. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az izomszövetek regenerálásában a proteinnek alapvető feladata van. Amikor edzel, két dolog történik:


az izmok glikogén raktárai kiürülnek

mikrosérülések keletkeznek az izomrostokban, amelyeket helyre kell állítani


Amennyiben a fehérje ellátás folyamatosan biztosított, szervezeted pozitív nitrogén egyensúlyban van, így az edzést követően azonnal izomregenerálásba kezd. Minél gyorsabb ez a folyamat, annál gyorsabban épülnek az izomszövetek és következhet az újabb edzés.



A futás nem számít edzésnek...? :)

2014. márc. 1. 07:53
 4/7 anonim ***** válasza:
A futástól nem ürülnek a glikogén a raktárak, nem anaerob edzést stb. ezért nem kell.
2014. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
biztos nem ürülnek a glikogén raktárok? Nekem futás közben mégis hipoglikémiás tüneteim vannak
2014. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én anno ezt megkérdeztem Builderen, jól leordítottak, hogy minek. A párommal rendszeresen futunk, kétnaponta 12km az átlagos, heti 2x a Margitszigeten vagy egyéb sík pályán, heti 1x meg felfutunk a Gellértre. Amíg nem szedtünk fehérjét, rohadtul hiányzott futás után, én hajlamos voltam össze-vissza bezabálni mindent. Gondoltuk, rápróbálunk milyen, és iszonyat jó! Ráadásul a tudat is jobb, hogy tiszta fehérjét tolok, nekünk a Scitec 100% Whey Protein Professional vált be, csak futás után tolunk 1-1 adagot, így gazdaságos is.

Én 23N, ő 31F.

2015. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Az aerob energia anyagcseréje glikogént és zsírt is igénybe vesz." [link]

+

"Az első 10-12 másodpercben tehát nincs szükség sem külső energia-befektetésre, sem O2-re. Így az izomműködés első fázisát anaerob-alaktacid (laktát = tejsav, tejsavmentes; ld. a vér) folyamatnak nevezzük (3.20. és 3.37. ábrák).


Az izom további működtetéséhez már egyéb energiaforrásokra van szükség. Ezek között a legfontosabb a glukóz. Az izomműködés kezdetén lecsökken a vér glukóz-szintje, a további energianyerés a glikolízis során valósul meg. A glikolízis az izom cytoplasmájában zajló lebontó folyamat (3.37. ábra, A. kép), melynek során a glukóz lebontása számos biokémiai lépésben történik (3.37. ábra, B. kép)."

"Másrészt a zsírok bontását a lipázok végzik (lipoprotein-lipáz, hormonsensitív-lipáz), amelyek csak hosszabb terhelés során aktivizálódnak. Ez edzetlen embernél 45-50 perces tartós terhelést, míg edzett embernél 30-40 perces terhelést jelent általában. A zsírbontó enzimek működésével nyert energia azonban sosem adja 100%-t az izom energiaszükségletének, kb. 60 perces folyamatos terhelés után tudja egy edzett ember energiaszükségletének kb. 50%-át a zsírok bontásából biztosítani (3.38. és 3.39. ábrák)."

"Mivel a kiürült zsírraktárak is gyorsan pótlódnak, így a szervezet zsír- és energiahiánya csak rendkívüli esetekben állhat elő. Ilyen eset a hosszútávfutóknál, országúti kerékpárosoknál és más extrém aerob-kapacitást igénylő sportágaknál fordulhat elő."

"Gyakran előfordul azonban, különösen amatőr-futók esetében, hogy a szénhidrát-pótlás nem megfelelő, s emiatt a szénhidrát és zsírraktárak kimerülésekor a szervezet a fehérjék bontásába kezd."

[link]

2017. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!