Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zabpehely jó szénhidrát forrás?

Zabpehely jó szénhidrát forrás?

Figyelt kérdés

Nagy részt zabpehelyböl oldom meg ch bevitelemet (koleszban lakok).

Tejjel szoktam inni. A zabpehely ugye gyorsitja az anyagcserét és ezt tapasztaltam én is, mert naponta 2x járok wcre..

A kérdésem az lenne h most h tőbbet wczek igy is van értelme? xd

Mert eddig nem ettem, de nem is jártam ennyiszer wcre.. Vagy semmi köze a hizáshoz az anyagcserémnek mert csak szimplán gyorsabban emésztem meg ugyanazt a kaja mennyiséget?

Tömegelek.



2014. márc. 1. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Tobbnyire csak reggelire szoktak enni.Hat 100gramm felet az en beleimet is atmozgassa rendesen:)

Fogadok a szekleted se olyan amilyenek kene lennie.

2014. márc. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

A zabpehely nem gyorsítja az anyagcserét. Az anyagcsere az van. A mozgás és az izomtömeg gyorsítja az anyagcserét (közvetve).

A zabpehelyben vannak vízoldékony rostok, amik gyorsítják a tápanyag áthaladását az emésztőrendszeren, és vannak vízben nem oldódó rostok, amelyek lassítják. Hogy ebből van-e konklúzió, azt nem tudom, de a fentieknél fogva nincs is mivel foglalkozni.

A gabonarostoknak van egy jótékony hatása a bélműködésre (meg egy rossz a felszívódásra, de ezzel most nem foglalkozz).

Azért, mert a zabpehely reggeli ételként él a köztudatban, nyugodtan mehet bármikor a nap során. Edzés után persze nem célszerű.

A túl sok rost székrekedést is okozhat. Nálad ez a veszély, ha jól értem, nem fenyeget.

Nem tudom, hogy csak azóta eszel-e zabpelyhet, mióta tömegelsz. A sűrűbb széklet simán lehet attól, hogy többet eszel. nincs feltétlen összefüggésben a zabbal.

Ezt még érdekesség képpen elolvashatod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__5302207..

Konklúzió ebből sincs, de hátha a tények segítenek a válaszban.

A hízáshoz igenis van köze az anyagcseének, csak pont fordítva, int ahogy te írod. Ha gyakran székelsz, ekkor gyors. De ha a rostok miatt székelsz gyakrabban, akkor az meg nem az anyagcsere miatt van.

Na! Remélem most még nagyobb a káosz, mint eddig volt :)

2014. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fingasz tőle?Nekem ez a nagyon nagy problémám.
2014. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ja igen!

A sok rost fingat(hat).

2014. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azóta eszek zabpehelyt amiota tömegelek.

Azelőtt naponta 1x jártam wcre, most meg miota tolom anyba főbe naponta 2x...a székletem is kicsit ,,puhább" mint tömegelés előtt..

Szoval van értelme igy ennek a ch bevitelnek?

2014. márc. 1. 20:53
 6/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

1. Van

2. Az, hogy van-e értelme, abból látszik, hogyan fejlődsz.

2014. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!