Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 170-173 cm magas, nem túlsúlyo...

170-173 cm magas, nem túlsúlyos fiúk/férfiak, nektek mennyi a váll, a derék és a csípő kerületetek, cm-ben? És az edzések hatására tapasztaltatok váll és mellkas-növekedést?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert régen kövér voltam, körte alakú elhizásom volt, sajnos a mellkasom keskeny, a csípőm pedig kitágult, ez egy kicsit nőies testalkat igaz ugyan hogy a vállam vmivel szélesebb a csípőmnél (csipő 90, derék 68, váll 102 cm). Mit tegyek hogy normálisabb alakom legyen? Szélesebb vállakat, mellkast és keskenyebb csípőt szeretnék. Mára már lefogytam (80 kg -> 60 kg) és már pár hónapja hetente többször is kondizok az iskolában ill. otthon is, meg fekvőtámaszozok (1,5 éve még csak 5-7 fekvőtámaszt birtam szabályosan csinálni mamár 25öt is). Az a baj hogy a hónapok alatt nem látok fejlődést, csak a karvastagságom növekszik.

18 F



2014. márc. 1. 23:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy maradt még háj a lábamon, amióta lefogytam ez a hájfelesleg már nem megy lejjebb... A válaszolóktól a COMB KÖRMÉRETükre is kiváncsi lennék. Köszönöm!
2014. márc. 1. 23:36
 2/4 anonim ***** válasza:

amit keresel annak antropometria a neve.

ez a tudományág foglalkozik a testméréstannal.

ideális arányszámok 180-185 körüli sportoló emberre-a te magasságodra nem számoltam-

derék kerület plusz 40cm=feszített mell-hát kerület

derék kerület plusz 50cm=nem feszített egyenes tartásban mért váll kerület.

de ezek felnőtt férfi arányok,te meg még tini vagy és igencsak sovány,de célkitűzésnek jók lesznek.

neked a vállakat a csuklyát és a hátadat kell rendesen felépítened,hogy optikailag javítsd az arányt.

az étrendedről meg nem írtál,a semmiből meg nem lesz valami,vagyis fejlődés.

2014. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudatosan étkezem, ezért sikerült lefogynom (értek a táplálkozásbiológiához, ugyanis kémiábol már októberben, bioszbol meg pár hónap mulva teszek emelt érettségit, anyám meg biosztanár). A szénhidrárokbol keveset eszek (és ha eszek akkor alacsony glikémiás indexűeket, és nem este), fehérjéből sokat, főleg estefelé, persze ezt az étrendet sajnos a kolesz miatt nehéz néha kivitelezni...
2014. márc. 2. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk én 180-183 cm-es kategória vagyok, de arányokhoz viszonyíthatsz.


Váll: 123 cm

Mellkas: 104 cm

Derék kicsivel köldök felett: 88 cm

Derék nadrágszíj vonalában: 91 cm

Csípő: 98 cm

Comb: 59 cm


Szélesebb mellkashoz húzódzkodni kell, az növeli látványosan. Főleg a szélesfogású húzódzkodás megy hát- és mellizomra, a közelfogású inkább bicepszre. Lényeg, hogy meg kell oldani, hogy legyen állandó húzódzkodási lehetőséged (jó, tudom nem egyszerű, sokszor lehetetlen…) De ez a kulcsa a dolognak. Ha majd lesz rá lehetőséged, oldd meg, hogy legyen. Addig max ki lehet nézni vmi játszótéri mászókát esténként, a semminél több az is. Ha meg van oldva, hogy legyen a szobádban, akkor lesz változás, amíg nincs megoldva, addig nem lesz. Az szinte semmit sem ér, hogy néha van lehetőség egy konditeremben lenni. A lehetőségnek állandóan adottnak kell lenni.


Én reggel felkelek, pisilés, aztán 100 db húzódzkodás, és utána kezdődik a nap. (Nyilván nem egy szuflára, lehet közben fogat is mosni, stb…) Napközben meg ahányszor elmegyek alatta, csinálok egy 10-et. És már nem fáraszt, olyan mintha nyújtózkodnék egyet, szinte kívánom. Ha már túl könnyen megy, felveszek egy megpakolt hátizsákot.


Meg nem mondom mennyivel lettem izmosabb centiben, mert ahhoz kellett volna méregetni, de szükségtelen centizgetni, mert eléggé látványos a változás. Azt tudom, hogy miután lett otthoni húzódzkodóm, egy évre rá (ez most volt télen) pontosan 11 kilóval voltam nehezebb. Előtte évekig semennyivel. Ez a kezdeti fejlődés mostanra eléggé lelassult, de gondolom, nem is mehet a végtelenségig. És igaz, van mostanában egy kisebb úszógumim is, de egyértelműen látom, hogy a felszedett kilók többsége deltásodásra / vállasodásra és egyéb izmokra ment. Azelőtt egy ilyen vékony, vézna, beesett mellkasú, nyeszlett 65 kilós gyerek voltam, úgyhogy nagyon rám fért. Most sem vagyok egy nagydarab, csak már olyan átlagnak megfelelőbb, és jobb érzés ez így. Szóval a húzódzkodást nagyon tudnám ajánlani. Másféléket sem kell hanyagolni, de pár tucat fekvőtámasztól még nem lesz változás.


Ja, és szerintem keskenyebb csípőt ne akarjál, mert azzal teljesen rendben vagy. Elég, ha feljebb akarsz hozzáizmosodni. Nem lehetetlen, sőt, neked van a könnyebb dolgod. Tudod, sok hapsi inkább ellenkezőleg azzal küzd, hogy semekkora csípője / hátsója sem adatott, és két lábbal beleférne a gatyája egyetlen szárába. És hiába gyúrja ki magát kétajtós szekrénnyé, vagy ereszt kétmázsás pocakot, a lába marad ugyanakkora. Még a vékonynak mondható barátnő fél combja is vastagabb a komplett hátsójánál. Hát tud ám az is hülyén mutatni…

2014. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!