Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomásnál vízszintes...

Fekvenyomásnál vízszintes padon meddig kell kinyújtani a karunkat? Teljesen, vagy meddig ha helyesen akarjuk végezni a gyakorlatot?

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Pici hajlítás maradjon a könyöknél, kb 170 fokig kell nyújtani. Ha teljesen (180 fok) kinyújtod, akkor már nem az izmokat terheled, hanem az ízületeket, ami nagyobb súlynál sérülést okozhat.
2014. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még 170 fokra sem kell kinyújtani. Teljesen kirúgni biztosan nem kell, mivel az már csak az ízületeket nyirbálja-ahogy az első is írta. Igazán gyilkos viszont akkor lesz a fekvenyomás, ha még ennyire sem nyújtod ki a karod, mivel a terhelést a mozgástartomány végén már nagyrészt a tricepsz és a váll veszi át a mellizom helyett. Videót nem találtam sajnos, de lehet, hogy nem is kerestem.
2014. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lábjegyzet: igazán gyilkos= a mellizom totális leterhelése.
2014. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

http://www.youtube.com/watch?list=UUuVes1dYFY_LU1PHJ7QolMg&v..


Itt például ha jól látom, kb 90-100 fokra hajlítja max meg, ez így hatásosabb?

2014. márc. 14. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
A 100 fok mellre hatásosabb, de nem azt a hatást éri el, amire igazából tervezték. A mell folyamatos leterhelése jól hangzik, de sérülésveszélyes, a szakaszos összehúzódása viszont nem az, sőt, még komolyabb munkára ösztönzi. Hosszútávon nem érdemes "kis szöget" alkalmazni, mert nem tudod kihasználni a melled 100%-át.
2014. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!