Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek miert nem kezdhett...

Szerintetek miert nem kezdhettem el fogyni az utobbi honapban?

Figyelt kérdés
Heti 4szer rendszeresen jarok le edzeni. Ebben fel-1 ora kardio es egy tomegnovelo edzes van. Az etrendem pedig reggel mindig zabpehely vizben fozve. Ebed az pedig szinte mindig natur vagy rostom csirke rizzsel vagy rizstesztaval, vacsoram pedig ugyanez salataval. Ezek kozben 100%os feherjet iszom naponta egyszer es nagyon ritkan barmi mast. Hetente egyszer iszom. Ebben a honapban kezdtem es osszesen 1 kilo ment le, ami szerintem nagyon keves. Ja amugy 189 cm es 90kilo vagyok a testzsirszazalekom pedig 21,5
2014. márc. 19. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ember, nagyon nem vagy tisztában az alapokkal.

- a kardiónak nem kéne 1 órásnak lennie. Ez már nem kardió.

-tömegnövelő edzés? étrendtől függ hogy nő a tömeged, vagy csökken, nem az edzéstől!

-napi 3 étkezés helyett inkább 5-6 kellene, a gyorsabb anyagcsere érdekében.

-zabpehely a reggelid... oké. és mennyi? 50g vagy 200g, nem mindegy, főleg fogyáskor.

-100%-os fehérje nem létezik. lehet hogy a dobozodra az van írva, hogy 100% whey protein, de ez azt jelenti, hogy 100%, hogy tejsavó fehérje. Hogy koncentrátum, vagy izolátum, az határozza meg hány %-ban tartalmaz fehérjét. (a koncentrátumok olyan 80% körül szoktak lenni, egy drága, márkás izolátum 90% is lehet akár)

-ne csak a mérlegre hagyatkozz. Kezdőknél, ha azelőtt még sosem sportoltak, előfordul, hogy egyszerre fogy és izmosodik is valaki. valószínűleg nálad is ez van, vagyis felszedtél egy kis izomtömeget is ezen egy hónap alatt, ezért mutat többet a mérleg, mint amennyi felesleg valójában lement.


Normális étrend kéne neked!

kiszámolt fehérjével, ch-val, zsírral!

Olvasd el a sárga kapszula könyvet, builder alapismereteket, mert nagyon nem vagy képben a dolgokkal.


fehérjéből 2,5-3g testtömeg kg kell,

ch-ból 2-3g ttkg (ha nincs meg később heti 0,5-1 kiló fogyás, csökkentsd a ch-t)

zsírból 0,5g ttkg (ennek maximum fele telített, minimum fele telítetlen)

TÖbbit megtalálod interneten

2014. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
12 évig versenyteniszeztem és 2éve edzem. Az edzésem nem tömegnövelő hanem nagy súlyokkal végzett kis ismétlés számú edzés. Tudom hogy a 100% mire vonatkozik... Csak így szokták hívni
2014. márc. 19. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!