Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok mondani jó edzésterve...

Tudnátok mondani jó edzéstervet kétkezes súlyzóhoz? Többi lent!

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy már nincs időm lejárni konditerembe meló miatt, mert messze van és egyéb okok miatt sincs időm elmenni oda. Viszont vettem egy fekve nyomó padot itthonra, és hozzá 80 kg súlyt összesen. Étrendem megvan. Hasazok rendszeresen, és sokat biciklizem. Így a vállra, hátra, bicepszre, tricepszre szeretnék nagyobb hangsúlyt fektetni.

Eddig, 40-50 kilóval szériáztam, de kinőttem, és 60 kg-al szeretném folytatni. Egy konkrét edzéstervet szeretnék kérni "mintának" a tapasztaltabbaktól. A lényeg, hogy mint eszköz csak fekve nyomó pad áll a rendelkezésemre 6*10 kiló és 2*5 kilós tárcsákkal. Maga a rúd 7kg. Én 78kg vagyok és kb 192cm magas. És már említettem, hogy 40 kilóval szériáztam eddig. Izom tömegnövelés a cél :)



2014. márc. 24. 20:57
 1/3 tkodit ***** válasza:

Menj fel szépen a body.builder weboldalára, nézegesd végig a gyakorlatokat, és mindazt, ami kétkezes súllyal megoldható írd össze. Majd bontsd szét az izmaid edzését heti 3-4 alkalomra, lehetőleg némileg konzultálva a józan logikával (kerülendő példa: vádli-bicepsz, hát-láb, mell-váll-tricepsz).


Ja, és ne legyél b..zi, eddz lábra is. A test legerősebb izmait akarod épp kihagyni a mókából. A biciklizés nem lábedzés.

2014. márc. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezeket a gyakorlatokat tudtam összeszedni ami itthon kivitelezhető lenne.


fekvenyomás

nyak mögül nyomás

állig húzás

mellről nyomás állva, űlve

vállvonogatás

felhúzás

döntött törzsű evezés

áthúzás hajlított karral

bicepsz állva

Sikló bicepszezés

szűknyomás

Tricepsznyújtás ülve

Tricepsznyújtás fekve

Lórúgás fekve, szűk fogással

csuklóbehúzás

csuklófelhúzás

Fordított fogású bicepsz-gyakorlat

felülés

Felülés törzsfordítással

Felülés behajlított térdekkel

Felülés falhoz támasztott lábakkal

Hasprés

Lábemelés egyenes padon


De szeretném ha egy tapasztaltabb segítene egy osztott edzéstervet készíteni az imént felsorolt gyakorlatokból.

2014. márc. 25. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha még kell segítség, írj nyugodtan privát üzenetet, elég jártas vagyok a témában! :)
2014. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!