Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kell kiszámítani a...

Hogy kell kiszámítani a testsúly/dkg rizs és csirke napi mennyiségét?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van némi felesleges, de a jövőben a testépítéssel szeretnék foglalkozni vagyok. Én 178cm magas vagyok és 120kg. Azt szeretném tudni, hogy akkor nekem egy napra elosztva mennyi csirkét és rizst kell/szabad megennem? Vagy hogy hogy kell ezt kiszámítani?



#testépítő étrend #Testépítő Diéta
2014. ápr. 7. 12:50
 1/10 dirtboy ***** válasza:

neked szálkásítani kell akkor

így 2,5-3g/tskg fehérje

fokozatosan csökkentett ch kb 1-1,5g/tskg ig

1g/tskg telítetlen zsírsav kellene.

ezeket a mennyiségeket mindig a jelenlegi súlyodhoz mérd.

ha túl gyorsan fogysz akkor emelj,picit,ha úgy veszed észre sok az izom veszteség emeled a fehérje mennyiséget.


vitaminok,ásványi anyagok,rostok is legyenek.

aerob mozgást iktass be és az izmaidat is át kéne mozgatni vagy saját testsúlyos edzéssel vagy súlyzóssal.

2014. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nekem 360g csirkét és 120g rizst kell elfogyasztanom egy nap alatt? Plusz egy kevés zöldséget és gyümölcsöt? :O
2014. ápr. 7. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Mivel a csirke fehérjetartalma 20%, a rizsé meg olyan 75%. De ha nincs rajtad sok izom, szerintem bőven elég lesz kezdetben 2 g/tskg fehérje, a szénhidrátot meg 2-2,5 grammról indítsd, hogy legyen hova csökkenteni. Zöldség ipari mennyiségben is mehet.
2014. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyümölcs persze nem nagyon, mert cukros
2014. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor a csirkéből és a rizsből is elég 2g/kg.

Meg mellé zöldség.

2014. ápr. 7. 14:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagyis ha 178cm magas vagyok és 120kg, akkor nekem 240g csirkehúst és 240g rizst szabad csak ennem egy egész nap leforgása alatt + zöldségek?
2014. ápr. 7. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. De amúgy fiú vagy vagy lány? Ha eddig nem sportoltál akkor gondolom nem sok izom van rajtad. Kéne még info. A számolgatásod rossz, mivel írtam a csirke, rizs fehérje, szénhidrát tartalmát.
2014. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz azon kérdező, hogy ha azt mondja valaki, hogy kell pl. 2g fehérje és ch testsúlykilogrammonként, az messze nem azt jelenti, hogy ugyanennyi gramm csirke, rizs vagy akármi kell? Ugyanis sem a csirke fehérjetartalma, sem a rizs ch tartalma nem 100%-os. Le lett írva, hogy kb. mennyi, de te is meg tudnád végre nézni tápanyagtáblázatban, és kiszámolhatnád már igazán magadnak. Kell 240g fehérje, a csirkehús fehérjetartalma pedig 20-24% között mozog. Akkor mennyi csirkehúsra van szükséged? Remélem ált. sulis matek megy. Megsúgom, nem 240 g-ra, mert 240 g csirkehús 20%-os fehérjetartalommal számolva 48g fehérjét tartalmaz. Nem értem, mi ezen olyan nagy ördöngösség.
2014. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben.

És a telítetlen zsírsav ami megtalálható az olíva olajban (azt hiszem) azt mihez kell hozzáadni, pl ha eszek zöldséget akkor azok közé kutyulni vagy a rizsbe önteni? :'DD

2014. ápr. 8. 08:38
 10/10 dirtboy ***** válasza:

olajok mehetnek akár szájba kanalazva is,lényeg hogy bevidd.

a tápanyag tartalmakra meg figyelj oda hogy mi hány %os,tápanyag táblázatot a bodybuilder.hun is találsz.

2014. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!