Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Karvastagság. Miért nem fejlődik?

Karvastagság. Miért nem fejlődik?

Figyelt kérdés
Már mindent elkövettem/követek, de a karjaim az Istennek se akarnak fejlődni. megy rendesen az edzés, de 32 éves koromra a 34-35-ös kar egy vicc... Létezik hogy ennyi a vége? Már kb fél éve nem mozdult sehova..
2014. ápr. 9. 16:29
1 2
 11/19 Szergej55 ***** válasza:
Akkor nem fogsz fejlődni. Kétszeri hallal nem lesz meg a napi fehérje fele sem, emiatt egy percig sem kell izgulnod.
2014. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező nem értem, mi a problémád. Egyszerűen sem fehérjét, sem szénhidrátot nem eszel.

Hol van az étrendből a csirke, marha, pulyka, akár sertés hús? Hol van a tojás, vagy a túró, natúr joghurt? Hol van a rizs, vagy a jó féle tészta? Hol van a brokkoli, saláta, káposzta, egyéb zöldség? Teljes kiőrlésű kenyér is nyugodtan mehet. Vegyél egy normális tömegnővelőt vagy/és fehérjét is.

Ez egy ilyen sport, pont hogy húst-hússal kell enni, akkor fejlődsz.


Emellett az edzéseden változtattál már? Próbáltad a húzó-nyomó edzést? Egész testes edzés? Magas ismétlésszámmal végzett edzést?


Nem tudom azzal tisztában vagy-e, hogy a kar tömegét főleg a tricepsz adja. Valamint nagy nyomó gyakorlatoknál szükség van rá. Ennek ellenére bicepszre 1,5x annyit edzel.

Tricepsz edzésed nincs rendben. Nagy súlyos alapgyakorlatot rakjál be még egyet. Pl. padlóról nyomás. Vagy ülve, fekve két kézzel egy kézi súlyzót fogva nyak/fej mögül, fej fölé nyomás.


Egyél normálisan, változtasd meg teljesen (!) az edzésterved, mert ez amit csinálsz, így nem jó, te is látod.

Naturalban 41-43 kar bárki számára elérhető. De te mondhatni mindent elkövetsz annak érdekében, hogy ne fejlődjön a karod. Tricepszed kevesebb terhelést kap, mint a bicepsz, be vagy állva egy monoton edzésre, és rosszul táplálkozol (bár még mindig jobban mint a lakosság 80%-a, de ez ehhez a sporthoz édeskevés). VÁLTOZTASS, radikális, mind az étrenden, mind az edzésterven.

Egész testes edzést próbáld ki, 1,5-2x akkora súlyt mozgatsz meg vele, mint az osztott edzésekkel.

2014. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

nem tudom elég sok mindent szedsz jumbo meg f*aszom tudja mi de így is 34-35 az elég gyér valóban.


én csak tejsavót használok reggel este, és 40-es a karom. fél év, 8 hónap alatt nőtt 36-ról 40-re. Napi fél kg rizst is megettem meg fél kg csirkemellett is vagy kilót szinte tehát a kaja sokat számít. lencsét nem szoktam enni meg jumbokat inni... minek...

2014. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Érdekes mindenki lesz*rozza a Jumbot. Ha az nincs, akkor még mindig 60 kiló vagyok. Nekem már ezis hatalmas sikerélmény hogy feljött 15 kiló. Zabálni meg képtelen vagyok annyit hogy folyamatosan degeszre tömjem magam. Kaját készíteni nemmondom hogy nemtudok, hanem egyszerűen nincs rá idő, két helyen dolgozok. Így tehát marad a "sz*r" Jumbo, meg a sima CH (BioTech carbo-X). Ha végképp nem megy, akkor hagyom a francba az egészet, ami nem megy azt ne erőltessük alapon
2014. ápr. 13. 12:05
 15/19 anonim ***** válasza:
adtunk tanácsokat is de te csak a fejed után mész. :D ezek ellen nem tudunk semmit tenni. felnőtt férfi vagy, a jó Isten szerencsére mindenkinek szabad akaratot adott.
2014. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért írtad ki ezt a kérdést?

Kaptál választ, le lett írva hogy az edzésed sem megfelelő, meg az étrended se. Leírtuk, min kell változtatnod, hogy fejlődj. Erre te leírod hogy ezeken nem fogsz változtatni, inkább hagyod az egészet a fenébe. Érdekes.


Még a kérdéshez: ne az étrendkiegtől várd a fejlődést, nevében is benne van, ez étrend KIEGÉSZÍTŐ, ha nincs egy alap étrended, nincs amit kiegészítsen.

Attól nem fogsz nőlni, hogy beviszel 30-50 gramm fehérjét a jumboval, meg még teleba_od magad cukorral, mint szénhidrát. Ez a sport nem így működik... Amég nem kezdesz el húst, tojást, túrót, zöldséget, rizst, stb. enni, nem fogsz fejlődni. Nem poénból ugatja ezt mindenki, hát te is látod, hogy nem fejlődsz.

Nem kell telezabálni magad, nem kell naponta órákat tölteni a sütéssel/főzéssel.

Vasárnap du megsütsz 1 kiló csirkét, meg fél kiló rizst főzöl, és eheted még kedden is, hűtőben nem lesz baja. Szerdán megint főzöl egyet. Rántotta is eláll, főzve szintén, reggel 6-10 tojást megcsinálsz, és napközbe eheted. Túrót, zöldséget meg el se kell készíteni, csak meg kell enni. Ha ennyit nem teszel meg a dolgok érdekében, tényleg nincs miről beszélni. Ezt most nem rosszindulatból írom, de semmi sem kötelező, nem mindenkinek kell edzeni, nem vagy versenyző, nem ebből élsz. Ez számodra egy hobbi, egy szint fölött muszáj a kajára figyelni, ha te úgy érzed nem bír akkora vonzerővel számodra ez a sport hogy ilyen áldozatokat hozz, tényleg ne erőltesd, vagy elégedj meg azzal amit eddig elértél. Lehet hogy ez nem a te sportod, kipróbáltad, nem jött össze. Előfordul, és amúgy bele is lehet fáradni, főleg ha nem szívből csinálod. Már pedig ha nem teszed meg ezeket a minimális lépéseket a fejlődés érdekében, nem szívből jön. Próbálj ki mást, küzdősportokat pl.

2014. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Jó-jó, igazatok van, elismerem.


Változtatok az étrenden, viszont ehhez a segítségetek kérném. Oké, hogy rizs meg csirke, de hogy? Kaja ötleteket vagy recepteket írhatnátok, mivel a gyorsrizs+rántott csirkemell 2-3 nap után elég unalmas tud lenni.

Valaki írta itt a kreatin kúrát. Na azt hogy? Próbáltam a scitec-féle crea-bomb-ot, kihánytam. A sima kreatin monohidrátot megintcsak képtelen vagyok meginni. Láttam van kapszulás is. Na abból melyiket, milyen mennyiségben?

2014. ápr. 13. 17:48
 18/19 anonim ***** válasza:

Van egy rakás szénhidrátforrás, van egy rakás fehérjeforrás (és még ott a zsír is), ezek közül válogathatsz kedvedre, ki van tárgyalva a téma nem egy testépítős oldalon. S hát még az elkészítési mód és a fűszerezés.

A csirke-rizs kombó mindössze az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.

2014. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A húsokat süsd meg. Rizst főzd meg. Akkor ehetsz tojást is, azt is sütve/főzve, ahogy jól esik. Munkába vihetsz puffasztott rizst proteinnel, tökéletes duo. A zabpehely is jó szénhidrát. A normális teljes kiőrlésű kenyér szintén. Burgonyát is ehetsz, bár azt inkább főzve, mert sütve sok olajat felvesz. Halat is egyél néha, akár te készíted el, akár olajos hal (nem növényi), de én nagyon szeretem a ruszlit is. Túrót önmagában, vagy proteinnel leöntve, esetleg kis mézzel ízesítve ha nem megy le magában. Natúr joghurtok, tészta is mehet, ha ennyire nehezen hízol, nem fogsz zsírosodni tőle. Saláta, brokkoli, stb...

Legyél kreatív, shop builderen van egy rakat cikk a kajálásról, és receptek is dögivel. Az is le van írva, hogy a kreatint hogyan kell használni, de röviden: első 5 nap legyen betöltés, naponta 4-5 alkalommal fogyassz 5 grammot (1 enyhén púpozott teás kanál), fél liter vízben feloldva. Majd 8-10 hétig, napi 2x5 gramm. Ha ennyire érzékeny vagy rá, vegyél valami drágább, ultra szűrt kreatin készítményt. Amúgy ez sem csodaszer, ha nincs kaja, ez sem fog érni semmit. Erőben 2-3 hét alatt dob 5-10%-ot, és kicsit vastagodsz is tőle. Ha a cukros ételeket/italokat kerülöd közben, kevésbé fog bevizesíteni.

2014. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!