Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő kúrán vagyok,...

Tömegnövelő kúrán vagyok, vajon jól csinálom?

Figyelt kérdés

65 kg vagyok, eddig edzések után csak fehérjét vittem be ( Whey protein professional-t), a tömegnövelést próbáltam inkább az étrendemmel korigálni, ami hát nem éppen sikerült.


A teremben az edző adott 1-2 tippet, ha tömegelek akkor inkább valami tömegnövelőt igyak edzés utánra.


Kérdés hogy mennyire válna be?


A célom hogy nyár végére 75 vagy akár 80 kg-ot is elérjem. :)


Leírom a jelenlegi étrendemet is hátha valaki kitudja pótolni ezzel-azzal.


Reggel: 100g gabonapehely, 1 tasak multi pro plus, 25g fehérje

napközben: reggelitől számolva 2-3 óránként 100g pulykahús, 100g rizzsel, zöldséggel. ( 1 nap 300g hús 300g rizs max )

Edzés előtt: -

Edzés után: Jelenleg Whey protein Proffot nyomom.( de mint mondtam tömegelés a célom, lehet hogy ezt váltani kéne.)

Este: túró


Ez mellett belekóstolok az itthoni kosztba is ( ha van )


Örülnék az olyan válaszoknak amibe az én étrendemet " módosítva " beleírnátok a ti tippjeiteket is, hogy ti hogyan csinálnátok.



2014. ápr. 10. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A fehérje mellé rakj szőlőcukrot, így olcsóbb, mintha tömegnövelőt vennél, meg még ezer okból jobb.

Az 1. étkezésnél ne gabonapehely legyen, hanem natúr zabpehely.

Egyél zsírokat: lenmagolaj, halolaj, csonthéjasok.


Ezt leszámítva minden tök jó, talán a fehérje lehetne több 10-20 grammal.

2014. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

fehérje mellé ha eszt keverném be: [link]

szőlőcukor helyett.

2014. ápr. 10. 18:24
 3/16 anonim ***** válasza:
Az még jobb lenne, mint a szőlőcukor.
2014. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

okés, akkor ezt lehet kipróbálom. :)


és ezt a fehérje + szénhidrát kombót csak edzés után toljam?

Reggeli fehérje adagom mellé nem kell esetleg ?


Illetve a másik kérdésem hogy, szerinted érdemes valami edzés előtti vagy edzés közbeni pörgetőt vennem ?

mert az igazi célom nézzek már ki valahogy, aztán így nem sajnálom rá a pénzt ha arról van szó. :D


Hallottam én már ilyen bedurrantó szerekről, mint ez a bigbang és társai

2014. ápr. 10. 18:32
 5/16 anonim ***** válasza:

A gyors ch(Carb F) csak edzés után menjen, a fehérje kell reggel is, mivel napközben(különös tekintettel a reggeli inzulinérzékenységre- mondjuk erről megoszlanak a vélemények, valaki szerint reggelre hasznos a cukor, szerintem nem kell) felesleges gyors felszívódású cukorral cseszegetni az inzulinunkat meg satöbbi.


NO fokozót vehetsz, de csak ha az alapok megvannak, ami az eddig említetteken felül -de inkább előtt- a vitamin és ásványi anyag készítményt jelenti. Ezt nem szabad elhanyagolni, nagyon fontos kieg', és nem is drága dolog. Egy 60 adagos(120 kapszulás) Mega Daily One 3700 Ft körül van.


Ez a 3 után már azt veszel amit akarsz, bár azért itt is érdemes gondolkodni. Az NO fokozó valakinek bejön, valaki szédül tőle és töke tele van vele, annyit biztosan mondhatok, hogy ha Neked be is jön, mint élmény, nem sokat rak hozzá a fejlődésedhez, mivel edzeni alapból tudnod kéne úgy, hogy élvezd és nagyot durranj.


A nem alap kiegek közül ami még jelentősen dob valamit az a kreatin, de azt csak akkor érdemes elővenni a tarsolyból, ha már fél éve edzel, mert a kezdeti fejlődés rohamában nem oszt nem szoroz.


Ízületvédő mindig jól jön, de ez már a Te döntésed, hogy mennyire érdeked ez a téma.

2014. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

a fél év az megvan, lehet beruházok egy creatinra,


Melyiket ajánlanád?

2014. ápr. 10. 18:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Sima monohidrát por, az a leggazdaságosabb. Myproteinnél pl a legolcsóbb.
2014. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És aminosavakat lehet hanyagolni?


Gondolok most itt a BCAA, Glutaminra

2014. ápr. 10. 19:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél kb tök fölösleges a plusz amino, szálkásításkor lehet értelme nagyobb izomtömegnél, alapok mellett.
2014. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszaid, gyarapodtam 1-2 infóval amit be is tartok :D


így hát reggelre 30grammra emelem a fehérje adagot + lenmagolaj.

edzés utánra pedig: Whey proff, carb f + kreatin


Köszönöm! :)

2014. ápr. 10. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!