Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szokjak le az édességrő...

Hogyan szokjak le az édességről, káros ételekről stb?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, 48kg és 160cm. Tudom, hogy nem kellene annyira aggódnom az alakom miatt, de mégis azt teszem, mert buta módon napi szinten tömöm magamban a csokit, chipszet, kólát stb.

Egészségesebb életmódra akarok váltani. Mozogni.

Mit javasoltok? Hogyan kezdjek neki?



2014. ápr. 12. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akaraterővel!
2014. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg az egészséges életmód is lehet ugyanolyan finom.
2014. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

helló kedves kérdező!

megjártam már pár versenyt, küzdősport és a erőemelés/testépítő kategóriában, de még mindig szeretem a nápolyit, csokoládét és a pizzát meg a mekis kaját, mint az összes sportoló ismerősöm.

több mint 20 edzés van mögöttem, küzdősportban és az súlyzós edzésekben is, de még diéta alatt is ettem csokit, meg édességet.

van aki erről soha nem tud lemondani, és nem is kell.

de ha te annyira komolyan gondolod akkor mondj le, de nekem üres lenne az életem, ha nem ehetnék egy nap csokit, vagy sajtburgert.

csak annyi, hogy lejárok edzeni, és nem látszódik meg.

2014. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Édesség helyett egyél összetett szénhidráttartalmú ételeket,pl.zabpehelyt,rozspehelyt,barna rizst.Édesítsd mazsolával,kicsi mézzel,xilittel,fahéjjal.Ehetsz édesebb gyümölcsöket fahéjjal,én szoktam banánt,narancsot,hurmát(ez utóbbi különösen finom,imádom).Csak megszokás kérdése,hogy mit tartasz édesnek.Ha kitartó vagy rá fogsz jönni,hogy meg lehet ezt oldani egészségesebb formában is,nem muszáj kólát,csokit,chipset,ilyesmit enni.Sajnos ezek a dolgok etetik magukat az emberrel,és ezt tudják a gyártók is,ezért csinálják minél édesebbre,hogy függő legyen tőle az ember.
2014. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát igazából... én nem tudok neked motivációt adni, ha te magad nem vagy motivált. Ha nincs elég motiváció, akkor hagyd a francba az egészet, még nem állsz készen arra, hogy változtass az életmódodon.

Egyébként meg felfogod az agyaddal, hogy a sok édesség egészségtelen, egy halom betegséget okozhat 40 éves korodra, a mozgás hiánya szintén, ráadásul rosszkedvű is leszel a sok cukor-nulla mozgás párostól. Ha ezt sikerül intelligensen felfogni és megemészteni, akkor igazából semmi nincs, ami megakadályozzon a változtatásban.

Hajrá.

2014. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kezdésnek csináltass egy kislabort és olvasd át a paleo könyvet az jól be tudja paráztatni a hasonlóakat mint te amellett,hogy részletesen kifejti miket okoznak a testben azok amiket eszel.
2014. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi az a kislabor?
2014. ápr. 12. 17:48
 8/11 anonim ***** válasza:
A kislabor vér és vizelet vizsgálat,amiből kiderülhet,hogy mondjuk kezdődő cukorbeteg vagy.
2014. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!

Továbbra is várom a hasznos tanácsokat!

2014. ápr. 12. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember elbukik, ha mindent azonnal meg akar változtatni. Fokozatosan hagyd el a káros ételeket és kezd el a mozgást, de abból sem kell azonnal sokat.
2014. ápr. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!