Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a kettlebell titka? Miért...

Mi a kettlebell titka? Miért az egyik legjobb erőnövelő eszköz? Pedig ugyan olyan súly, mint a többi.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 14:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy ütésből indulok ki. Nagy sebességgel (ez nem a maximális izomfeszülésen múlik) bordákat törhetsz át, de nagy izomfeszítéssel (nagy 'statikus' izomerő) sosem fogsz csontot eltörni. Lendülettel, sebességgel lehet nagy erőt kifejteni, 120 kiló súly kinyomása (bár kemény) de semmi. Egy boxoló lazán nagyobbat üt, hiszen a mozgási energiában a sebesség négyzetes tag.


Ezért az igazi erő mozgásból jön. Persze a mozgáshoz is kell izomzat, izomerő. De nem az izmok maximális ereje (max. izomfeszülés) adja a nagy mozgási energiát -> nagy erőt.


Persze ha egy mázsás fát kellene arrébb pakolnom, nos én tényleg besülnék, hiába ütögetném, ez esetben nem jön rosszul ha az ember meg tud mozgatni 100-120 kilókat, máris funkcionálissá válik a súlyzózás :)


Nem beszólogatni akartam.

2014. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

minimoris áruld már el, ezeket a dolgokat honnan szeded?

jóga, küzdősportoknál lágy harcművészetek, meg ilyen mozgási energiák összehasonlítása....és még sorolhatnám,mert sok válaszodat elolvastam már egy jó ideje.

szóval ezek honnan jönnek, vagy mivel foglalkozol, ha szabad megkérdeznem, mert úgy érdekelne?

de csak ha nem sértődsz meg.

írhatsz privát üzit is.

Amúgy én vagyok az aki 20 on valahány éve kyokushin karatézik és testet épít, már pár kérdésnél beszéltünk is(boxo és karate témában), csak soha nem rakom ki a nevem.

ha gondolod, írd már meg légy szíves mert érdekelne.

2014. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a sulyzozas azert funkcionalisabb mint a kuzdosport mert a mai vilagban verekedessel nem mesz semmire ellenben ha izmos vagy kinezek valahogy az tetszik az embereknek. Szoval ez is lehet az osszehasonlitas alapja
2014. ápr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Engem a táplálkozástudomány és az edzések érdekelnek elsősorban :)
2014. ápr. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A legtobb helyen a paleot hirdeted ugyhogy inkabb taplalkozas"tudomàny" igy helyes a mondat.
2014. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

MinimorRris:

Milyen edzést végzel?

2014. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Táplálkozás TUDOMÁNY, igen. És edzés, edzések. Mint írtam :)


Én qigongozni szoktam, mellette erősítgetek.

2014. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%
Csak amit a paleosok hirdetnek annak nincs tudomanyos hattere. Antropologusok szerint is hulyeseg.
2014. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Óriási egészségügyi jelentősége van a paleo táplálkozásnak, illete orvostudományi háttere van.


Az hogy ezt nem tudod, nem minősít téged de ne a tudatlanságodból indulj ki, hanem tanulj :)


A táplálkozás témakör amúgy eléggé jól kiegészíti a sport témakört, továbbá mindkettő fontos helyen van (minden?) ember életében, elvileg. Tehát érdemes művelődni belőlük.

2014. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A kettlebell súlypontja nem a fülére esik, ezért a vele való munkához több izom összehangolt munkájára van szükség. Amikor a kettlebellel végzünk erőedzést, akkor nem a lendítésről van szó, mint ahogy azt sokan rögtön gondolják. Az erőgyakorlatok a török felállás, a katonai nyomás, a bent press, általában egylábas guggolással(ezt is lehet súllyal..) és húzódzkodással kiegészítve. Nem lehet egy kettlebellestől vagy saját súllyal edzőtől azt várni, hogy olyan nagy súllyal guggoljon meg nyomjon fekve, mint egy erőemelő, de az erőemelők meg nem fognak 48gk-os kettlebellel török felállást végezni vagy ugyanennyivel egylábbal guggolni. Aki meg katonai nyomást tud vele, az egy mutáns. A két rendszer nagyon jól kiegészítheti egymást, nem kell egymás módszerét leszólni. [link] Sig Klein sem egy módszert használt. Ő pedig nem akárki volt.
2014. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!