Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tapasztalt testépítők! Mi a...

Tapasztalt testépítők! Mi a baj az emésztésemmel?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 7 hónapja kezdtem el öcsémmel edzeni. Akkor 189 cm voltam és 69 kg. Most 76-77 kg. lettem, észrevehető a fejlődés, de a hasamra lett egy vékony úszógumi is (~0.5Kg). Nyárra szeretném ledolgozni, nem teljesen kockásra, de lapos hasig.

Heti 3x konditerembe járok és heti 2x foci edzésem van.


Az egyetem és munka mellett sajnos kevés időm marad rendesen étkezni, de igyekszem.

Reggeli: tej+müzli vagy gyümölcs vagy húsos péksüti.

Ebéd: menzás/éttermes kaja, igyekszem mindig sovány húst enni, általában csirkét, rizzsel vagy zöldségkörettel.

Vacsora: rizs+hús vagy tojás vagy hasonlók.

Az étkezések közt általában bedobok pár szendvicset is.



Az első 6 hónapban edzések után fél adag (~30g) hyper mass-t ittam + adtam hozzá kb 5g tejsavófehérjét.


Ettől a hónaptól csak fehérjét iszom, fél adagnyit (20g).


Miért van az, hogy amióta csak fehérjét iszom, edzés után 2-3 órával szörnyen elkezd morogni a hasam, majd olyan gázok gyötörnek, hogy az kb. képtelenség, később rám jön a szapora?!


A kérdésem:


ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT MENNYI FEHÉRJÉRE LENNE SZÜKSÉGEM EDZÉS UTÁN A LASSÚ NÖVEKEDÉSHEZ/SZINTENTARTÁSHOZ?


Öcsém ugyanúgy, ugyanannyit eszik és fehérjézik, ugyanannyit, ugyanolyan súlyokkal edzünk, mégis sokkal észrevehetőbb a fejlődése? És semmi fölösleg nem jött rá.


Köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 18. 00:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Na kezdjük: nem cseszegetésből írom majd a hibákat, ne sértődj meg:

A kajád sajnos nagyon rossz, ez nem megfelelő étrend. Péksüti, tej??, szendvics?

És eleve azt várni, hogy majd leadod a zsírt és mellette izmosodsz is hibás elképzelés. Ilyen naturálban nincs. Illetve kövér kezdőknél kis ideig előfordul izomnövekedés és zsírleadás egyszerre, de ehhez egyébként különböző étrend kell. A zsírleadáshoz kalória mínuszt jelentő szálkásító diéta, míg az izomnövekedéshez tömegnövelő étrend kell, ami kalória pluszt jelent. Szóval tisztázd a célokat és úgy egyél.

A fehérjézés szó az baromság. Ha húst eszel vagy tojást, az is fehérjebevitelt jenet, kár a tápkieget külön kiemelni, hogy az fehérjézés. És nem leszel izmosabb ha porból viszed be a fehérje egy részét, az csak a fehérjebevitel könnyebb módja, mert ugye könnyebb néha meginni egy turmixot, mint megenni egy szelet húst. De hatásában nincs különbség, nem csodapor, nem varázsital, csak ugyanúgy kajabevitel. 20 gramm fehérjétől amúgy is hülyeség bármit is várni, mikor neked kell kb 150 g naponta. És hogy ezt szilárd kajából vagy egy részét porból viszed be az édesmindegy, nem leszel izmosabb attól, hogy ennek egy része por.

Egyébként lehet hogy csak simán nem bírod a laktózt és attól nem jó a gyomrod, ilyenkor ki kellene próbálni más proteint is, pl marhaproteint vagy tejsavó izolátumot, amiben kevesebb a tejcukor. SÉ ugye a tejecskét is el lehet felejteni.

Az meg hogy az öcsédnek mi válik be az megint irreleváns, mindenkinek más a genetikája.

Tudom, hogy nem ezt a választ vártad, de fontos, hogy tisztázzuk a dolgokat. Ha lesz visszakérdezés, akkor majd délután reagálok, addig nem tudok majd írni.

Addig olvasd el a sárga kapszula című könyvet, keress rá.

2014. ápr. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
remélem a fehérjét is tejjel iszod?
2014. ápr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tejtől van.A tejet alapból felejtsd el,vízzel kell inni.A reggeli müzli is felejtős főleg tejjel.Olyan vércukor színt emelkedést csinál,hogy kész öngyilkosság.Zab,protein és víz,ez mehet helyette.Kezd el vízzel inni ami még van,aztán vegyél tojás,vagy marha protein és vízzel igyad.
2014. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első válaszoló!

Tudom, az étrendem sajnos nem a legjobb, ezt leírtam az elején is. Próbáltam tájékozódni a témában, amiket leírtál már olvastam párszor. Viszont én nem szeretnék testépítő lenni és versenyekre járni és stb. :) csak szeretnék kicsit edzettebb lenni. Természetesen kinőttem abból a korból amikor elhiszem, hogy beszedek egy kis port és minden meg van oldva. :D


Köszönöm a tippeket, megfogadom őket! Remélem megszűnik a gondom.

2014. ápr. 18. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem versenyzek, de egy aránylag jó formához is megfelelő tápanyag kell. Nem csesztetésből írom, jótanács.
2014. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!