Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék a súlyzós...

Hogyan tudnék a súlyzós edzésekről áttérni teljesen a saját testsúlyos edzésekre?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy olyan edzésprogramot végzek, ahol kombinálom a saját testsúlyos edzést a súlyzós edzéssel. Remekül működik, valójában kényszerből kezdtem el súlyokat alkalmazni, mert túlságosan nagy volt a súlyom ahhoz, hogy a megfelelő módon fejlődhessek a saját testsúlyos gyakorlatokkal. Még egy hónapig/kettőig max szeretném csinálni tovább a kombinált edzéseimet, de calisthenics és street workout párti vagyok, szóval el akarom teljesen hagyni a súlyzós edzést, viszont nem tudom, hogyan. Attól félek, ha váltok, visszahízhatok, vagy esetleg az eddigi eredményeimet megpecsételi. Nem vagyok az az elvakult hogy 2-2,5 óra edzés egy nap, 170 centi vagyok, 100 kilóról 87-re fogytam 2 hónap alatt napi egy óra edzéssel (saját testsúlyos és súlyzós edzés + nagy intenzitású kardió edzés), pihenő nappal, diétával természetesen, és izmosodtam, erősödtem is.


Összefoglalva: el akarom hagyni a súlyzós edzést, de nem az a célom, hogy több száz fekvő/felülés/húzóckodás edzésenként, hanem ésszerűen normálisan edzeni saját testsúllyal eredményesen (régen madbarz-os edzésterveket végeztem de nem voltak eredményesek, persze benne van a pakliban, hogy nem csináltam megfelelően). Céljaim: egészséges szálkásság, egy-két extrém gyakorlat, mint a muscle up, front lever például.



2014. ápr. 19. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocsanat de szerintem eleg buta egy kerdes .

Sajat sulyod mennyi?60-70-80kg?

Sulyzos edzeseken mennyivel edzel?80-100-150-200?

A nagy sulyokrol akarsz visszaterni a sajat(konyebb)sulyodra?

Elenezest kerek ha nincs igazam.

2014. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

testsúlyom leírtam mennyi, jelenleg 87 kg, és nem szálltam el súlyokkal mert itthon edzek, súlyzót használok, plusz még amilyen súlyt találok feltalálom magam, de abszolút elakarom hagyni ezeket is, maximum 80 kg-al guggolok jelenleg(és ez a legnagyobb súly amivel edzek) és ezt is csak rövid időre, szóval kis mértékben vehető számba a súlyzós edzésem (a kézi súlyzóim max 16 kg/db-ig vihetők fel), a kardiós edzéseimen pedig abszolút saját testsúllyal edzek, az erőléti edzéseimet akarom átalkítani a jelenlegi 70% plusz súlyos/súlyzós arányú edzéseket átrakni 100% saját testsúlyosba úgy, hogy továbbra is eredményesen folytathassam

például egy mellgyakorlatom most: pozitív fekvőtámasz szuperszettelve tárogatás súlyzókkal, ezek az edzések alakformálásra nagyon jók, viszont idővel elszeretnék kezdeni gyúrni az akrobatikusabb gyakorlatokra mint a muscle up, front lever, kézenállás fekvő stb.

2014. ápr. 19. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!