Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés, az eredetitől...

Fegyencedzés, az eredetitől már alapjaiban is eltérő saját edzésterv, hogyan?

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet, plusz régóta olvagatok a testépítés témában, főleg itt GyK-n.

15 és fél éves fiú vagyok, 67kg, 183-4cm. Rendszeresen sportolok, van rajtam egy kis alap izomzat, nem a nulláról indulnék. Már többször bele szerettem volna kezdeni a "testépítésbe", de kellő ismeretek híján meghátráltam. Most érzek elég inspirációt rá.

Kezdem az elején. A két fő edzéstípus közül a saját testsúlyos tetszik jobban. Hiába olvastam(olvasok), maradt bennem néhány kérdés, amire eddig nem találtam választ.

Az első az az, hogy nekem nagyon kevésnek tűnik az 1-2-3 (ugye szinttől függően) edzősorozat. Nem tudom elképzelni, hogy napi (egy fajta gyakorlat) 10-15 perc alatt "lezavarható" az edzés. Én olyan (Sárga kapszula alapján - jelenleg ugyanis azt olvasom) 10 edzősorozatra gondoltam. Ebben kérném ki a véleményeteket.

Mint a kérdésből is látszik, a fegyencedzés c. könyvből csak a gyakorlatokat (plusz természetesen a hasznos információkat) tervezem hasznosítani, magát a kész edzésterveket nem.


Ezért kérdezném, hogy mennyi sorozat lenne az ideális? Vagy jó az eredeti 2-3 is?


Egyelőre csak ezt az egy kérdést szeretném tisztázni, de később lenne még pár.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 18. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerinted miért van annyi a könyvben? Azt mondtad, a hasznos információkat megtartod; akkor tartsd meg az edzésterveket is, én pont ezekkel a paraméterekkel kezdtem el edzeni fél éve (kiv.: 62 kg voltam, most 65), a könyvben szereplő 2. edzéstervvel. Ne GyK-t olvasgass elsősorban, hanem keresd meg facebookon a Fegyencedzés c. csoportot, ott van az igazi segítőtábor ehhez az életstílushoz.
2014. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

jogos meglátás.

szerintem is 8-16 sorozat az ideális,vagy a kiegészítés más gyakorlatokkal és akkor 3-4 gyakorlatból hozod össze a 8-16 sorozatot.

pl 4 sorozat széles húzódzkodás,4 sorozat fegyences,4 sorozat szűk,és ha vannak súlyzóid akkor jöhet mellé még evezés.

a többit is hasonlóan.

4s széles fekvő,4s fegyences,4s tolódzkodás,4s egyenes rúdon tolódzkodás.

az a 3 sorozat a nem sportoló totál kezdőknek van odaírva a könyvben,hogy rávegyék őket a napi 5-10 perc edzésre,mert ismerek én is sokakat,akiknek még ennyi is sok annyira restek.

éppen ezért a könyvben írtak egyéni iránymutatók,kiindulási minimumok,nem konkrét megfogadandó szentírás.

2014. ápr. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején elég az a 2-3(4) sorozat, majd később nézhetsz filmeket is.

Bocsi ezt nem hagyhattam ki.

Szóval, ha már eljutottál egy olyan szintre(te ezt tudni fogod), akkor mehet több sorozat is.

Nekem pl. elég volt 3 sorozat, rendesen megdolgoztattam az izmaimat, de mostanra már kevésnek tűnik, szóval több sorozatot csinálok. De ez is edzéstől függ. Néha köredzéseket csinálok, próbáld ki te is. Ne csak az a monoton edzés legyen.

Egy 5 sorozatos edzés az már elég jó.

2014. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Sowilo ***** válasza:

A fegyencedzés főként mesekönyv a börtönéletről, egyáltalán nem olyan használhatóak az egyes gyakorlatok progressziói, amilyennek tűnnek.


Nincsenek igazán jó saját testsúlyos edzéssel foglalkozó könyvek sajnos. Saját testsúlyos edzéshez inkább hazai bloggerek videóit és írásait ajánlom.

[link]

[link]


ÉS kiegészítheted ezt is súlyzóval.

2014. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ! Megkerestem a csoportot Facebook-on, találtam is jó pár hasznos írást, most azokat tanulmányozom!


#2

Értem, köszönöm! A variálgatásra én is gondoltam, de szerintem csak a későbbiekben veszem bele az edzésbe, ha az alap dolgokat már kellően kitapasztaltam.


#3

Ez jó, tetszik! :)

Szóval te is amondó vagy, hogy kezdjem el valahogy, aztán majd kialakul, hogy nekem hogyan megfelelő, ugye? Én is egyre inkább ezt gondolom.


#4

A mese és a sározásos résszel egyetértek, teljesen szükségtelen és félrevezető. Talán egyedül valami gyenge motivációnak megy el ez a gyenge marketinges rész...

Mindenesetre a gyakorlatokat egyelőre jónak látom.



Még egyszer köszönöm a választ mindenkinek!

Jövő héten kezdem az edzés, addig még elolvasom a hátralévő cikkeket. :)

2014. ápr. 19. 18:34
 6/18 A kérdező kommentje:
Ui.: Természetesen ment a zöld kéz mind a négyőtöknek! :)
2014. ápr. 19. 18:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jól rátapintottál a lényegre.


A saját testsúlyos erősítésnek pontosan az a lényege hogy egész nap kell csinálni, a 3 sorozat csak bemelegítésnek elég.


Én általános iskolában kezdtem az egyik osztálytársam hatására aki már akkor nagyon durván nézett ki tőle és az iskola legerősebb tagja volt.


Ő konkrétan mikor már haladó volt napi 20 sorozat fekvőtámaszt csinált 50-esével, ráadásul szabályosan tehát neki megvolt a napi 1000 fekvő és ezt minden nap 30 napon keresztül.


Én vittem le konditerembe legelőször és élete legelső fekvenyomásánál elég jól szériázott 130 kiloval, ekkor mi kb annyi idősek lehettünk mint te most.


Szóval a lényeg minimum 10 sorozatban elkezdeni a fekvőtámaszt és húzódzkodást és lehet még többet ahogy egyre erősödsz.


Tulajdonképpen a sitten is azért néznek ki sokan jól és nagyon erősek mert egész nap edzenek, a tornászok szintén naponta kétszer edzenek és az eredményt nem kell bemutatni.


Nyugodtan edzél jó sokat ráadásul fiatal vagy ilyenkor nagyon gyorsan regenerálódik az ember szóval nem kell félteni magad.


Én a helyedben nem súlyzóznék semmit, amit ezzel az erősítéssel elérsz az nem egy felpumpált átmenti cucc lesz hanem izomszövet.

Ráadásul az izületeid is megerősödnek tőle a gyúrástól meg csak tönkremennek.


https://www.youtube.com/watch?v=esHWsRvvp_s

2014. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"van rajtam egy kis alap izomzat"

Az mindenkin van! :D

2014. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Sowilo ***** válasza:

KirályRobi nevű felhasználó egy tökéletes példa azokra az emberekre, akiknek sikerült kimosni az agyát. Mi az hogy felpumpált izom? Mivel van felpumpálva? Levegővel? Ez baromság. Aki testsúllyal edz, nem fog soha 180-al felhúzni, a kondis viszont nehezen fog neked támaszmérleget csinálni. De mindketten erősek. Mi az, hogy az ízületeid a testsúlytól erősödnek, a súlyzótól tönkremennek? Hát nem, barátom. Annak megy tönkre, aki ész nélkül baromállat módjára edz. Fegyencedzésben is meg lehet ám sérülni elég rendesen, ha nyomorék módon csinálod. A sitten sokan kokszolnak, mert becsempészik, ráadásul használható konditermeik is vannak. Súlyzós és testsúlyos edzést is nyomnak egyaránt. Rendszeresen esznek, és van idejük pihenni. Ja, és nincs ám tele a sitt kigyúrtakkal.


Kérdező: a gyakorlatok a 6-7. lépésig jók lesznek többnyire, de rengeteg hibás progresszió van a könyvben. Egy kézzel húzódzkodni egyszerűen lehetetlen így meg tanulni, ahogy a második részben lévő zászlós rész is egy vicc. Izometrikus gyakorlatokról alig van 1-2 mondat, hiányoznak a függő és támaszmérlegtartások, tehát úgy a komolyabb gyakorlatok, amikkel tényleg szépen lehetne fejlődni. Ami van, egykezes huzi és zászló, ahhoz meg szar az edzésterv.

2014. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokban ellenkezel amiben teljesen nyilvánvalóan, napnál világosabban nekem van igazam.


Mindenki tudja hogy a gyúrós izom össze esik, ez olyan tény amit nem kell bizonygatni.


A másik egyértelmű dolog hogy kinyírja az izületeket.


A végeredmény punnyadt izom a zsír alatt fájó izületekkel.


Ha figyeltél volna arra amit írtam akkor látnád hogy én gyerekkoromban kezdtem a saját testsúlyos erősítést amikor még nyoma nem volt semmiféle fegyencedzésnek tehát nekem nem mondta meg senki hogy mi van mert magamon tapasztaltam.


Érdekes hogy minden gyúrós elkezd lázadni ha saját testsúlyos erősítésről van szó.

Úgy látszik az agyatok is hibás.


Ki a fene akar 180 kiloval felhúzni ??


Ha esetleg valaki úgy érzi hogy túlságosan egészséges a dereka és elege van ebből az állapotból akkor neki ajánlom a 180 kilos felhúzást mert azzal biztosan tönkreteszi magát.


De hát csináld csak nyugodtan csak hagyd békén azt aki normálisan akar edzeni.

2014. ápr. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!