Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelésnél C-vitamin...

Tömegnövelésnél C-vitamin adagolás hogy menyjen? Napi hány mg/g-ot érdemes bevenni egy 70-80 vagy 90 kilós embernek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tömegeléskor és szálkásításkor is elég 1g C-vitamin szerintem.
2014. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:
100%

1000-2000mg nem árt ha meg van

lehetőleg több részre osztva mert az sem tart ki reggeltől másnap reggelig.

2014. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igy van, minima 1000 mg, edzés után plussz 500-1000 mg bevitele javasolt.
2014. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nikkita válasza:
Hacsak nem szeretnél súlyos vesekővel szenvedni, maradsz a normálisan ajánlott napi adagnál. Szóval max 50 mg.
2014. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:

Nikkita


hülye vagy vagy hülye vagy?

50mg szerinted mire elég?

ha súlyos vesebetegséget okozna a c-vitamin akkor miért árulnák boltban is 300mg os pezsgőtablettában vagy gyógyszertárakban 1000mg meg még nagyobb kiszerelésekben?


olvassál már egy kicsit.

[link]


és ha vissza írnád hogy ne body-s oldlt nézzünk akkor tessék

[link]

2014. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nikkita válasza:

Kedves Dirtboy! Mielőtt ilyen hangon szólsz egy vadidegenhez, ajánlom, hogy ne az internetet használd egyedüli forrásként. Ha kapsz egy információt ilyen-olyan egèzségoldalakról, arra kérdezz rá értelmes embernél is. Mert manapság a korosztályod nem véletlenül tart ott, ahol.

A gyógyszerészetben valóban kapható ilyen nagy kiszerelés, és a C-vitaminnak valóban jó hatásai vannak. De ugyanakkor tényleg vesekő kialakulásához vezet a túlzott fogyasztása, ezért az 1000-2000es napi fogyasztást csupán a rákos betegeknek ajánlják, mivel képes gátolni a rákos sejtek szaporodását. Ők pedig inkáb elviselik a kövesedés következményeit, csak minél nagyobb legyen az esélyük a gyógyulásra.

Visszatérve a nagy kiszerelésre, ezt hívják népbutító haszonlesésnek. Ha meg is veszed, azokat a nagy szemeket fel lehet darabolni, és még így is a többszörösét fogod bevinni az ajánlott mennyiségnek. (Ennek leginkább 1-2 napig van értelme, mikor beteg vagy, mert segíti a gyors gyógyulást. Egészségesen úgysem fog felszívódni, amire nincs szükség. Következményként ld.: kicsapódás a vesében.)

Továbbá mielőtt idegenekkel így beszélsz, gondolkodj el rajta, hogy ő vajon miért nem azzal kezdi a mondanivalóját a korábbi hozzászólásokat látván, hogy el kezd sipákolni az értelmi szint láttán...

Üdvözlettel: egy egészségügyi dolgozó

2014. máj. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dirtboy ***** válasza:

úgy beszélek ahogy akarok mikor ilyen marhaságot olvasok.


kezdjük ott hogy hány éves is vagyok?


a korom mellet írd már le nekem azt is hogy hol olvasható az hogy mi számít nagy mennyiségnek,ugyan is én mindenhol annyit olvastam hogy nagy mennyiségben fogyasztva,de sehol nem tisztázták hogy mi is a nagy mennyiség.

ennyi erővel bármi okozhat bajt csak oda kell írni hogy nagy mennyiségben.


a nagyobb dózisú c-vitamin neked a népbutító?

az amit megveszel 2100-2600ftért 100grammot vagy porítottan 400grammot 3700ért is,az a nép butító, de a boltban árult pezsgőtabis 80mg os sz ar amiben van összesen 1,6gramm aszkorbinsav és kerül vagy 300ftba az a tuti.

gratulálok a tanulmányaidhoz,büszke lehetsz magadra.

az meg külön jó hogy a cikkben Szent Györgyi Albert is írva van aki a biológiai hatásait kutatta és ő maga is 3-4grammjával ette,és ajánlotta is.

te biztosan több évig kutattad az aszkorbinsavat mint ő ezért akarod meghazudtolni.

én kérek elnézést.

2014. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!