Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek általában mitől...

Szerintetek általában mitől van a nem fejlődés?

Figyelt kérdés

Én kb 5 éve kezdtem edzeni, szégyen-nem szégyen ebből kb felét, tehát olyan 2,5 évet edzettem. Volt hogy 4 hónapig edzettem, amikor edzettem a kaja is nagyjából rendbe volt. utána pár hónapig nem edzettem, mert nem volt pénzem fehérjére, de inkább a kedv hiányzott leginkább a kihagyásoknál.

A lényeg, hogy sokan, pl 2 haverom is 6-7 éve edz, nem azt mondom, hogy nem látszik rajtuk, de az ember inkább azt mondaná, hogy 6-7 hónapja edz, pedig ők kihagyások nélkül csinálják. Gondolom a ti környezetetekbe is vannak ilyen figurák nem?

Nekem van egy olyan elgondolásom, hogy aki vékony, az vékony is marad alapjába véve, izmosodni fog, de soha nem lesz akkora, hogy a strandon azt mondják rá, hogy ő tuti gyúr, max azt mondják, hogy a srác sportos vagy valami hasonló. Oké erőbe felmennek, nem is keveset, a két haver 120-110 -et(tudom ez se sok) nyom fekve, de a kinézet nem annyira változik meg.

Az endo-mezomorfok alapjaiban mások.

Én 54kg-osan kezdtem edzeni, most vagyok 66kg, de szerintem ez a súly a kor haladtával is feljött volna rám, leglábbis szerintem, vagy rosszul gondolom?

Mi erről a véleményetek, az ektomorfok szerintetek is esélytelenek?


2014. ápr. 24. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

ektomorf voltam, 68 kilóval kezdtem 186 centisen. amikor meguntam a gyúrást, 102 kilót mutatott a mérleg, kockás hassal.


Annyira nem látszódott, hogy állandóan azzal b4szogattak a kedves edző társaim, hogy áruljam el végre mit szedek, mi a kúrám, hozzak nekik is. Mondtam nekik, keményen edzek 3 éve, tisztán kajálok 3 éve. ennyi. Akartam, és kész.


Ez a te problémád is. Az AKARAT. ha akarsz valamit, akkor teszel érte. nem csak rinyálsz a neten, hogy ugye azért nem éred el a célod, mert nem is lehetséges. De, lehetséges. Csak fejben kevés vagy hozzá. Akaratgyenge vagy.

2014. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 *Glissade* ***** válasza:

A nem fejlődés is fejben dől el, ahogyan a fejlődés.


Én is pont ektomorf vagyok;)

2014. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lehet kissé akarat gyenge vagyok, mondjuk ehhez a külső körülmények is hozzájárulnak, pl ha a kaja rossz volt, már mint valami tészta féle, akkor úgy voltam vele, hogy mi a máknak is edzek, mivel nem lesz fejlődés, mert rossz a kaja. Ilyen napokon nem volt nagy kedvem edzeni, mert még a végén azt a kevés izmot is elvesztem ami van.

De azért nem mondanám magam annyira akaratgyengének, mivel elég sokszor újra nekimentem az edzésnek. És elég pocsék érzés mikor hetekig-hónapokig edzesz, amíg arra szintre jutsz ahol abbahagytad, ez eléggé ledegradál, de mégis volt ami motivál.

2014. ápr. 24. 14:52
 4/8 A kérdező kommentje:

*Glissade*

Te mennyit fejlődtél mennyi idő alatt?

2014. ápr. 24. 14:57
 5/8 *Glissade* ***** válasza:

Nos, én nem csak az izomra hajtok...nekem kell az erő, hajlékonyság és a koordináció is.

Ezért elég nehéz lemérni mennyit fejlődtem izomban, mert sokszor nem is arra edzek..,

2014. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 *Glissade* ***** válasza:

Ja meg persze állóképessêg;)

Jött fel izom is a konditól, de lassaban és kevesebb mint másnak, aki csak az izomtömegre hajtanak.

2014. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:

*másoknak

*akik


Bocsi siettem és telefonról vagyok.

2014. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Általában a kaja kevés és ha a genetika nem a legjobb. Az edzésben is lehet hiba valamint a kevés pihenés. Így összesen ezek a tényezők okozzák a fejlődés elmaradását, lassulását.
2014. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!