Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diétában hidegzuhany?

Gyakor kérdése:

Diétában hidegzuhany?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra gondoltam (persze megfelelő étrend, súlyzós edzés és aerob mellett), hogy az elégetett kcal-t lehetne úgy növelni, ha napi 1-2 hidegzuhanyt beiktatok. Szerintem elméletben működnie kéne hiszen a hidegzuhannyal hőt vonsz el a testtől, amit aztán valahonnan elő kell állítania, ahhoz pedig valamiféle energiafelhasználással történik.

Nektek mi a véleményetek? Most eltekintve a hidegzuhany egyéb jótékony hatásaitól (vérkeringésre bőrre és egyéb dolgokra kifejtett hatások blabla..).


Utánanéztem, külföldi cikkek nem sok jóval bíztatnak:


[link]



2014. ápr. 26. 00:53
1 2
 1/13 tkodit ***** válasza:

a zsír pedig a szervezet hőszigetelése is egyben, szóval ez nem biztos, hogy a legokosabb ötlet. :D

Nem mintha ezen sok múlna szerintem...

2014. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem számítana a zuhany, ezzel nem leszel előrébb. Ha így lenne, hogy a hidegtől fogynál, akkor nem látnál zsíros fókát és rozmárt. Nem kell ilyen ökörségekkel operálni, ilyenekben bízni. Edzés, kaja, pihenés és jó lesz a forma.
2014. ápr. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én ha reggel felkelek ötkor, reggeli előtt hideg zuhanyt veszek ( egész évben, télen nyáron), aztán reggelizem és hetente 2-szer 4 kilométer tekerés a vonatra, ( kerékpárral járok dolgozni) A hideg zuhanyt csak azért kezdtem el használni, mert jól esik. Amikor megjövök délután, szintén veszek egy hideg zuhanyt a felfrissülés miatt.


Lassan 1 éve csinálom és közel 20 kilót fogytam. Mondjuk én ez mellett úszom is, tornázom, túrázom, kirándulok gyalogosan, kerékpárral. És teljesen leálltam a fehér cukorról és a fehér lisztről, teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat eszem, tehát mindent úgy csinálok mint eddig, csak teljes kiőrlésű lisztből. Naponta 6-7 -szer eszem kisebb adagokat.


Valószínű, hogy serkenti az anyagcserét és emellett a hő leadás miatt serkenti az energia felhasználást, de

sport nélkül szerintem nem fogsz fogyni.

2014. ápr. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amit leírtál attól fogytál: kaja, edzés. A zuhany erre kb semmit nem tesz hozzá.
2014. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En nem csinalnam mert valoszinuleg éhessé tesz. Gondolj csak bele hogy telen megemelkedik az emberek testtömege mert sokkal éhesebbek a hideg miatt.
2014. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én elképzelhetőnek tartom, hogy hosszú távon, évek alatt, mint itt valaki írta, ez működhet. Az említett 20 kilós fogyáshoz, 1-2-3 kilót lehet, hogy a hideg zuhany tett hozzá az évek alatt.

Pl. a volt barátnőm is ektomorph alkat, elég fázós volt mindig is, de éjszaka mikor aludt, szó szerint forró volt a teste, és reggelre totál ki volt melegedve. Gondolom én, hogy azért sem zsírosodott annyira bármit evett, mert éjszaka a hő fenntartása érdekében zsírt égetett a szervezete. Én endomorph vagyok, és majd meg fagyok minden reggel, kihűlök teljesen.

A spiropentet is ezért használják, megemeli a testhőt, ezzel zsírt égetve.

2014. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, egész nap tehetnéd ki magadat a hidegnek, hogy bármi hatása legyen, de akkor is inkább a hátrányosak jönnének elő. Ez majdnem olyan téves gondolatmenet, mintha azt mondanád, hogy te majd többet gondolkodsz, az agyad több glükózt fog elhasználni, és így jobban fogsz fogyni.
2014. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Be kell-e öltözni aerob edzéshez?


Nem kell, de hasznos. Annyiban hasznos, hogy nem hűt a környezet hőmérséklete annyira, így hamarabb eléred és könnyebben fenntartod azt az állapotot, amelynél a termogenikus folyamatok működnek. Nyilván sokkal nehezebb zsírt égetni, ha kint hideg van, mert nehezebben "fűtöd" fel a tested egyrészt, másrészt a zsírraktáraid egyik funciója éppen az, hogy megvédejenek a hidegtől, a kihűléstől. A kis tested nem hülye, nem fog zsírokat bontogatni, ezzel az egészségedet vagy az életedet veszélyeztetve."

2014. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hőtani szempontból nézzétek... akkor vegyünk két napot, A és B nap. Tegyük fel, hogy mindkét nap teljesen ugyanazt csinálom étkezés, mozgás szempontjából, DE az A napon veszek 2 hidegzuhanyt. Ne mondja már senki, hogy nem fog különbözni a két napom energiamérlege, hát hidegebb a víz, mint a bőröm-> hőmérsékletkülönbség lesz-> hőelvonás történik...


VAGY hőtani szempontból vonjunk párhuzamot egy ház fűtéséhez képest. "A" napon a kinti átlaghőmérséklet 10 °C, "B" napon csak 2 °C. Na mikor fűtünk többet (=használunk fel több energiát), hogy biztosítsuk az állandó hőmérsékletet a házban? Nyilván a "B" napon, mert ott nagyobb hőmérsékletkülönbséget kell áthidalni.


Jó, egyértelmű, hogy nem erre kell alapozni egy szálkásításkor, és nem csak ezért alkalmazom a hidegzuhanyt, ez csak puszta kíváncsiság... Ha már csinálok valamit, tudjam, hogy mire jó/mire nem.


Én nem hinném, hogy a szervezet úgy reagálna erre, hogy több zsírt raktároz, mert az milyen jó hőszigetelő.. a rozmárok/fókák/pingvinek sem szálkásodnak le a melegebb éghajlaton, ha már nincs annyira hideg (pl. állatkertben...) Legalábbis én még nem láttam szálkás pingvint :D

2014. máj. 18. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod ezeket. Max pár grammot ha számít, nem ezen múlik semmi!
2014. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!