Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes ezeket az izomcsoporto...

Érdemes ezeket az izomcsoportokat szettbe tenni?

Figyelt kérdés

Lehet szettbe tenni a váll illetve a hát gyakorlatait ?

Váll: nyomás gépen (első delta), oldal emelés (középső), fordított tárogatás (hátsó)

Nyomok gépen lerakom megyek oldal emelni vetkőző sorozatban aztán megyek a csigára és tolok egy fordított tárogatást a hátsó váll izomra.


A hátnál lehúzás mellhez, csigás evezés, hiperhajlítás és archoz húzásra gondoltam.

Ezeket raknám szettbe szerinted érdemes ?



A második kérdésem:

Elegendő ennyi gyakorlat hátra ?

A döntött törzsű oldalemelést szabályosan nem tudom végezni, kényelmetlen fáj a derekam tőle.



2014. máj. 2. 16:00
 1/4 Xyrot ***** válasza:

Ha muszáj akkor lehet!

Én személy szerint nem szeretem a vállat bármivel is kombinálni..

Ha tudod akkor inkább egy nap csak a vállat edzd meg!

A második kérdésedre a válasz:

Hátra bőven elég 4 gyakorlat..

A másik dolog pedig ha valamelyik gyakorlatnál fájdalmat érzel..akkor ne erőltesd azt..inkább keress más gyakorlatot szintén arra a gyakorlatra!

2014. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet szettbe tenni, de a hátnál kellenek szabad súlyos gyakorlatok is, nem csak csigás bohóckodás. Nem attól jön a tömeg. Hol marad az evezés, felhúzás, húzódzkodás? Vállnál is legyen szabad súllyal nyomás, legalábbis ne mindig géppel nyomj!
2014. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Végre érzem vállat.

A hátat is kezdem érezni, a húzodzkodást be fogom tenni sőt ha tudom akkor csak azokat fogom tolni a csigás gyakorlatok helyett (+ hiperhajlítás).

2014. máj. 2. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, sőt.

Én pl. régen mindig azzal küzdöttem, hogy alig érzem a hátedzés után a hátamat, mert inkább a vállamat éreztem, egyszerűen valahogy nem úgy működött az agy-izom kapcsolat és a vállam mindig besegített a gyakorlatokba.

Aztán hallottam valahol, hogy ilyen esetekben jó módszer a hát előtt leedzeni a vállat, mert mire a háthoz ér az ember, addigra a váll elfárad annyira, hogy ne segítsen bele a hátedzésbe.

Én így csinálom, csak nem pont ezekkel a gyakorlatokkal.

2014. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!